Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Dziś premiera nowego iPhone'a

Michał Miśko
Opublikowano

W całości wirtualna prezentacja Apple, w trakcie której najpewniej premierę miały będą nowe iPhone'y, odbędzie się dziś, 14 września.

IPhone 13 i Apple Watch 7. Te sprzęty najpewniej zostaną pokazane na konferencji Apple, która odbędzie się 14 września i będzie, jak przystało na czasy pandemii, w pełni wirtualna. 

Wrześniowe eventy Apple należą do tych najważniejszych, w trakcie których firma z Cupertino prezentuje sprzęty, które na rynku pojawiają się w sezonie świątecznym. Oficjalnie nie wiemy jakie nowe modele swoich urządzeń pokaże Apple, ale ze sporym prawdopodobieństwem eksperci wskazują, że będą to nowy iPhone i nowy zegarek od Apple. Niektóre źródła mówią również, że Apple może zaprezentować coś z nowej technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR). Co wiemy o iPhone'ie 13?

iPhone 13, przede wszystkim, może w końcu dostać pojemniejszą baterię. Problem w tym, że Apple nigdy nie podaje oficjalnie jakiej pojemności bateria siedzi w ich urządzeniach. Z serwisu iFixIt wiemy jednak, że w iPhone'ie 12 i 12 Pro najprawdopodobniej jest akumulator o pojemności (jedynie) 2815 mAh. Kolejnym możliwym usprawnieniem w nowym telefonie od Apple może być ekran. Być może 13-ty iPhone w końcu będzie mógł poszczycić się wyższym współczynnikiem odświeżania, tak jak telefony innych producentów - tutaj już w średniej półce 120 Hz zdaje się być standardem, tymczasem iPhone 12 wciąż miał ekran z odświeżaniem 60 Hz. Krąży również plotka, że nowe modele iPhone'a pro będą posiadały ekran LTPO, czyli low-temperature polycrystalline oxide. Oznacza to, że taki ekran może zmieniać swoją częstotliwośc odświeżania dowolnie według konieczności. Taką technologią dysponuje już Samsung w swoim Galaxy S21 Ultra. Eksperci mówią również o mozliwości pozbawienia iPhone'a wtyku Lightning, co czyniło by smartfona Apple już całkowicie pozbawionego wtyków. Inni z kolei mówią o możliwości powrotu w nowym modelu do Touch ID, a jeszcze inni o mozliwości odblokowywania nowego telefonu za pomocą odcisku palca w jakimkolwiek miejscu na ekranie. Wszystkiego dowiemy się już dziś.