Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Nowy iPhone, iPad i Apple Watch zaprezentowane

Michał Miśko
Opublikowano
Nowy iPhone, iPad i Apple Watch zaprezentowane
iPhone 13

Apple na wczorajszym evencie online zaprezntowało nową linię iPhone'ów 13, nowego iPada mini, iPada 9. generacji oraz nowy Apple Watch.

iPhone 13 i iPhone 13 mini zaprezentowane wczoraj (14 września) nie różnią się zewnetrznie zbytnio od poprzednich modeli. Wyposażone są wnocy procesor A15 bionic i mają udoskonalone tyle aparaty. Z przodu widoczny jest mniejszy notch. Apple zapowiada również, że ich praca na baterii, w porównaniu z poprzednim modelem, będzie dłuższa.

Na zdjęciu iPhone'y 13 i 13 mini tyłem

iPhone 13 mini kosztować będzie wyjściowo 3599 złotych, a model z 6,1 calowym ekranem 4199 złotych. Przedsprzedaż dostępna będzie od 17 września z dostawą po 24 wrzesnia.

iPhone'y 13 Pro i Pro Max również są bardzo podobne do swoich poprzedników, a największą zmianą jest - w końcu - ekran 120 Hz. Pro i Pro Max również mają zaktualizowane aparaty, a ich sercem jest także chip A15 bionic i również mają działać dłużej na baterii, co prawdopodobnie oznacza jej większą pojemność. Cena Pro i Pro Max kształtuje się od 5199 złotych i 5699 złotych do aż 7699 złotych i 8199 złotych za modele z 1 TB pamięci wewnętrznej.

Na zdjęciu iPhone'y 13 pro i Pro Max tyłem

Największy i najnowocześniejszy, niegasnący ekran retina ma charakteryzować z kolei nowego Apple Watcha, który dostępny będzie już tej jesieni. Nowy zegarek od Apple ma również być najtrwalszym, jaki do tej pory zbudowano - dzięki zastosowaniu najbardziej wytrzymałego przedniego szkła, klasy ochrony IP6X oraz klasy wodoodporności WR50 -  i posiadać funkcję ładowania o nawet jedną trzecią szybszego od poprzedniego modelu. 

Na zdjęciu Apple Watch serii 7

Apple Watch 7 dostępny będzie w pięciu kolorach, zielonym, niebieksim, czerwonym, ksieżycowym i szarym (północ).

Apple pokazało również dwa nowe iPady. Nowy iPad mini ma ekran o przekątnej 8,3 calasensor Touch ID wbudowany w przycisk power i wyposażony jest w gniazdo USB-C i 12 MP przedni aparat. iPad mini wspiera również rysik, który można magnetycznie przyczepić do jego obudowy i dostępny będzie w czterech kolorach. W mini iPadzie sercem również jest chip A15 bionic, dzięki czemu, jak mówi Tim Cook, jego wydajnośc wzrosła nawet o 40 procent. iPad mini we wersji 64 GB oznacza koszt 2599 złotych, wersja 256 GB kosztować będzie 3399 złotych.

Na zdjęciu iPad mini, wersja 2021

Z kolei w iPadzie 9. generacji znajdziemy chip A13 bionic, który wyposażony jest w ekran o przekątnej 10,2 cala rertina i w przednią kamerę, podobnie jak w przypadku mini, 12 MP. Z tyłu znajdziemy z kolei aparat szerokokątny 8 MP. Oczywiście iPada można również obsługiwać za pomocą Apple Pencil. Nowy iPad dostepny będzie od 24 września w dwóch kolorach, srebrnym i gwiezdnej szarości. Cena to 1699 złotych za wersję 64 GB oraz 2499 za wersję 256 GB.

Na zdjęciu iPad 9

Oczywiście wszystkie przedstawione urządzenia będą pracowały już pod kontrolą zaktualizowanych systemów operacyjnych iOS-a 15, iPadOS-a 15 i WatchOS-a 8. Aktualizacje dla starszych urządzeń zaczną pojawiać się już 20 września. W trakcie konferencji Apple ogłosiło również kolejne aktualizacje swojego programu Fitness Plus. Dojdą pilates, medytacje i treningi inspirowane sportami zimowymi.Treningi grupowe w aplikacji dostępne będą od jesieni. Usługa dostepna będzie również w większej ilości krajów, wszystko już jesienią.