Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Steam Deck nie będzie miał premiery w zapowiadanym czasie

Michał Miśko
Opublikowano
Steam Deck nie będzie miał premiery w zapowiadanym czasie
Steam Deck

Do klientów, którzy kupili w przedsprzedaży Steam Decka rozesłano informację, że premiera tego urządzenia została odłożona w czasie. Oczywiście, jak wszystko ostatnio, poślizg związany jest również z kłopotami w dostawach komponentów.

Steam Deck, czyli konsola od Steama, która ma powalczyć na rynku urządzeń mobilnych z Nintendo Switch, nie będzie mieć premiery w tym roku. Do klientów, którzy zakupili ją w przedsprzedaży rozesłano właśnie informację, że sprzęt nie poajwi się u nich w zapowiadanym terminie, czyli jeszcze w grudniu tego roku.

Premiera została przesunięta w czasie o dwa miesiące. Valve za taki stan rzeczy obwinia oczywiście kłopoty na rynku podzespołów, które dotykają w czasie pandemii wiele branż - począwszy od motoryzacyjnej, na branży rozrywkowej kończąc. Podobne problemy przeżywa obecnie Sony, które już zapowiedziało, że zdobycie Playstation 5 na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia może być wyjątkowo trudne.

Banner grupy na facebooku

Steam Deck to nowa, przenośna konsola wyposażona w procesor AMD Zen 2 oraz układ graficzny RDNA 2 i 16 GB pamięci RAM. Konsolę będzie można kupić w trzech wariantach, najtańszy, z pamięcią wewnętrzną 64 eMMC GB to koszt 1899 złotych. Konsola w wersji 256 GB NVMe SSD to już koszt 2499 złotych, a najdroższy model, z 512 GB NVMe SSD, 3099 złotych. Z każdym modelem w komplecie dostaniecie etui oraz ładowarkę. 

Steam Deck wyposażony będzie również w 7 calowy ekran z odświeżaniem 60 Hz. Na obudowie znajdziecie złącze na słuchawki i USB typu C. Konsola ma również mikrofon oraz łącznośc bluetooth. Kontrolery nie będą odłączane, jak w przypadku Switcha, ale konsolka wyposażona będzie również w panel dotykowy. Na tyle konsoli znajdziecie oczywiście spusty i bumpery.

Osobno w sprzedaży będzie również stacja dokująca z dwoma portami USB w wersjach 2.0 i 3.0. Konsolę za pomocą doka będzie można podłączyć do telewizora za pomocą kabla HDMi. Steam Deck ma zapewniać pełną zgodność z grami dostepnymi na Windows, a gracz nie będzie zmuszony kupować na nowo posiadanych już tytułów. Kompatybilność ma zapewniać mechanizm o nazwie Proton, będący częścią systemu operacyjnego SteamOS. 

 

 technologia i rozrywka