Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Sony opatentowało plastikowe obudowy do PS5

Michał Miśko
Opublikowano

Dotychczas, żeby zmienić jakoś wygląd swojego Playstation 5 trzeba było liczyć na podmioty trzecie. Niektóre Sony nawet grzecznie prosiło o zaprzestanie sprzedawania kolorowych obudów do PS5. Wiemy dlaczego. Sami chcą na tym zarobić, bo właśnie dostali patent na to.

Sony Playstation 5 fabrycznie na razie pozostaje czarne. Nic dziwnego, bo na razie nie można prawie w ogóle kupić najnowszej konsoli Sony, a co dopiero mówić o jakichś nowych wariacjach kolorystycznych. W najbliższej przyszłości jednak Sony i na tym zamierza zarobić, bo właśnie japońska firma otrzymała patent na oficjalne, zamienne panele boczne swojej konsoli.

W Playstation 5 dość łatwo zdjąć panele boczne, nie potrzeba do tego żadnej specjalistycznej wiedzy, ani umiejętności. Po pojawieniu się konsoli Sony najnowszej generacji na rynku szybko wykorzystały to firmy trzecie w których ofercie pojawiły się kolorowe panele pasujące do konsoli. I były bardzo popularne. Japończykom się to jednak nie spodobało i zażądali wprost zakończenia ich sprzedaży. Sprzedająca je firma oczywiście ugieła sie pod ządaniami giganta, ale nieco później rozpoczęła już sprzedaż innych paneli do PS5. Teraz wszystko wskazuje na to, że Sony udostępni swoje, oficjalne - i kolorowe, mamy nadzieję - obudowy do swojej konsoli.