Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Co pokazało Apple na tegorocznym WWDC

Michał Miśko
Opublikowano
Co pokazało Apple na tegorocznym WWDC
Worldwide Developers Conference 2022

macOS Ventura, iOS 16, chipy M2 i nowego Macbooka Air pokazało wczorajszego wieczoru Apple na corocznej konferencji Worldwide Developers Conference.

Zgodnie z zapowiedziami iOS 16 był jedną z głównych pozycji w trakcie wczorajszej konferencji WWDC. Zmian jest trochę, ale najważniejsza to duże zmiany w interfejcie lock screen. iPhone pozwoli teraz użytkownikowi, nie wierzę, że piszemy to w roku 2022, na zmianie tapety na ekranie blokady, dostosowanie koloru czcionek, czy dodanie do ekranu widgetów. Zmiany nastąpią również w powiadomieniach. 

Ekran iPhone'a po zmianach jakie przyniesie iOS 16

Spore zmiany czekają również apple'owską aplikację do komunikacji. Będzie można cofnąć wysyłanie wiadomości lub wysłaną już wiadomość edytować. Będzie również opcja zaznaczenia jakiejś wiadomości jako nieprzeczytanej. Nowości dostanie również system Apple Pay do którego wdrożona zostanie funkcja kup teraz zapłać później.

Zmiany zajdą również w zegarkowym systemie operacyjnym Apple. WatchOS 9 to jednak głównie dodatkowe funkcje pozwalające śledzić naszą sportową aktywność. Nic spektakularnego. Apple Fitness będzie również dostępne na iPhone'ie, a nie jak do tej pory jedynie na Apple Watch.

Apple na wczorajszej konferencji ogłosiło również nową generację chipów M2. W porównianiu do M1 ma to być postęp wydajnościowy aż o 18 procent. Pierwszymi sprzętami, których sercem będą nowe procesory będą Macbooki Air. Niezwykle cienkie maszyny będą dostępne w kolorach srebrnym, starlight i midnight. Nowe Macbooki dostepne będą z 13 i 13,6 calowymi ekranami i będą miały zainstalowane do 24 GB RAM-u i do 2 TB pamięci dyskowej. Bateria ma wystarczyć na (do) 20 godzin pracy. Cena nowych komputerów Apple zaczyna sie od 6999 złotych.

Komputery Apple pracować będą pod kontrolą nowego systemu operacyjnego macOS Ventura. To przede wszystkim udoskonalona wielozadaniowość w postaci fukcji Stage manager. Aktualizację dostana również aplikacje Spotlight i klient pocztowy. Na Macu będzie można rownież skorzystać z iPhone'a jako z kamery do wideorozmów.

Zmiany dotkną również iPady. iPadOS 16 to kilka zmian w stosunku do wersji poprzedniej, między innymi, nowy sposób pracy (czy też współpracy) z innymi uzytkownikami za pośrednictwem Pages, czy też nowy sposób na notatki w postaci aplikacji Freeform. iPady zaktualizowane zostaną również o Stage Managera, tablety od Apple dostaną również aplikację pogodową.

 

 technologia i rozrywka