Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Apple event 2022. Co pokazało Apple?

Michał Miśko
Opublikowano

Apple event 2022 rozpoczęty. Dostaliśmy nowe zegarki, AirPodsy i nowe iPhone'y.

Apple tegoroczną, wrześniową konferencję zaczęło od zegarków. Pokazano Apple Watch Series 8, Watch Ultra oraz budżetowy zegarek Apple Watch SE. Tim Cook zapowiedział jednak, że pokazane zostaną również nowe iPodsy oraz nowy iPhone.

Nowe zegarki będą wzbogacone o nowe funkcje, między innymi, kalendarz owulacji, czy czujnik temperatury ciała. Nowy Apple Watch będzie również wyposażony w sensor, który wykryje moment udziału w wypadku samochodowym. Bateria zegarka ma wytrzymywać 18 godzin, ale w trybie low power czas ten zostanie wydłużony do 36 godzin. Zegarki Serii 8 dostępne w sprzedaży będą od 16 września w cenach 399 dolarów za model GPS oraz 499 dolarów za model GSM. 

Na zdjęciu rendery Apple Watch Series 8

Nowością jest również Apple Watch SE drugiej generacji. Ten zegarek również wyposażony będzie w czujnik wykrywający udział w wypadku samochodowym, będzie również wyposażony w ten sam chip S8, który znajdziemy w Series 8. Zegarki z serii SE kosztować będą 249 i 299 dolarów w wersjach GPS i GPS plus GSM.

Kolejna nowość to Apple Watch Ultra, który wyposażony został w tytanową kopertę o grubości 49 mm. Dodano do niego również nowy przycisk, tzw. Action Button, który można dowolnie zaprogramować w funkcje. W tym modelu low power mode to aż 60 godzin czuwania. Nowy zegarek od Apple bezpośrednio konkurować będzie z produktami Garmina, tak mocno naszpikowany jest wszelkiego rodzajami przydasiów sportowych. Tanio jednak, jak zwykle, nie będzie. Za Ultra zapłacimy 799 dolarów. Tańszej wersji GPS tego zegarka nie będzie.

Na zdjęciu trzy nowe modele Apple Watch

Zaprezentowany dziś nowy model Apple AirPods wyglądają dokładnie tak, jak poprzedni model. Nowości kryją się jednak we wnętrzu. Będzie po prostu czyściej, lepiej, głośniej. Ponadto na jednym ładowaniu będziemy mogli słuchać aż 6 godzin materiałów. To wzrost wydajności o 33 procent w porównaniu z poprzednim modelem. Słuchawki dostępne będą od 23 września za cenę 249 dolarów.

Pokazano również iPhone'y 14 i 14 Plus. Będą wyposażone, niestety, w starsze chipy A15 (5 rdzeni) Bionic i amazing nowe systemy aparatów. Cena iPhone'a 14 ustalona została na poziomie 799 dolarów, Plus kosztować będzie od 899 dolarów. W Stanach Zjednoczonych iPhone'y 14 nie będą już zawierały fizycznych kart SiM. Bedą one zastąpione eSiM-ami.

Będą również modele Pro oparte na nowszym chipie A16 (6 rdzeni) Bionic. W tym modelu Apple pokazuje ekran, który został przemodelowany po raz pierwszy od 2017 roku i modelu X. Notch został tu zastąpiony wycięciem, które będzie jednocześnie gniazdem funkcji Face ID oraz przednią kamerą. Dynamic Island będzie systemem, który pozwoli na wyskakiwanie powiadomień animacją z wycięcia. Model Pro wyposażony będzie w ekran o przekątnej 6,1 cala, Pro Max to ekran większy o 0,6 cala.

Opisy zmian w iPhonie 14

Nowy iPhone Pro został przez Apple wyceniony na 999 dolarów w bazowej wersji, a Pro Max sto dolarów drożej. 

Na grafice cennik nowych modeli iPhone'a 14

 technologia i rozrywka