Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Za Huawei stoi chińska armia - twierdzi Departament Obrony USA

Rząd USA wciąż naciska na inne kraje, aby te całkowicie zerwały jakąkolwiek współpracę z Huawei. Amerykański Departmanet Obrony przedstawił właśnie listę dwudziestu chińskich firm, które mają być własnością, lub też mają być wspierane, przez chińską armię.

China Telecom, Hikvision, China Mobile i Huawei to niektóre podmioty gospodarcze z Chin, które zostały wskazane przez amerykański Departament Obrony, jako będące własnością lub też wspierane przez Chińską Armię Ludowo Wyzwoleńczą, donosi Reuters. Amerykanie chcą w ten sposób wpłynąć na inne kraje, w tym Wielką Brytanię, aby te również wdrożyły sankcje uderzające w te podmioty. Stawką w grze ma być bezpieczeństwo narodowe. Amerykanie nie wykluczają także, że lista podmiotów będzie jeszcze dłuższa.

Chińczycy są od lat oskarżani o kradzież technologii oraz wdrażanie ich do celów militarnych. Do tej pory brak jest jednak jednoznacznych i namacalnych dowodów na wszystkie te tezy - warto chociażby wspomnieć o rewelacjach Bloomberga, które nigdy nie znalazły potwierdzenia w faktach. Amerykanie w ostatnim czasie poczynili kilka znaczących kroków przeciwko chińskim producentom, w tym Huawei - są to np. zakaz sprzedaży im konkretnych technologii bez zgody rządu.

Chińskie firmy nazywają kolejne oskarżenia bezpodstawnymi.