Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Sony zainwestowało 250 milionów dolarów w Epic Games

Sony zainwestowało 250 milionów dolarów w Epic Games
Photo by Nikita Kostrykin on Unsplash

Sony zainwestowało w Epic Games 250 milionów dolarów. Nie jest to jednak zakup, który pozwala Sony przejąć kontrolę nad firmą z Cary w Karolinie Północnej.

Współpraca Sony i Epic Games zacieśnia się. Japońska firma zainwestowała w amerykańskiego producenta gier 250 milionów dolarów. Nie przejęła w ten sposób kontroli nad Epic, ale w znaczacy sposób będzie miała wpływ na dalszą politykę tej firmy. Sony i Epic do tej pory wspólnie pracowali, między innymi, nad sprzętem czy silnikami graficznymi, jeśli wspomnieć chociażby Unreal Engine 5, którego demo techniczne  zachwyciło branżę gier wideo, a zoptymalizowany został do działania na Playstation 5.

Epic Games założone zostało w 1991 roku. Obecnie firma z Cary w Karolinie Północnej jest liderem, jeśli chodzi o technologię 3D engine. Dzierży również palmę lidera elektronicznej rozrywki na polu największej - pod względem ilości graczy - gry na świecie z Fortnite'em, który obecnie ma ponad 350 milionów kont.