Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Nowa FSO Syrena już na drogach

Michał Miśko
Opublikowano
Nowa FSO Syrena już na drogach
Vosco S106EV

Homologacja jeszcze w tym roku. Produkcja masowa w przyszłym. To przyszłość Vosco S106EV, czy nowej FSO Syreny.

To dziś już drugi tekst i druga dobra informacja o rodzimym rynku samochodów elektrycznych. Nowa Syrena z Kutna, z Fabryki Samochodów Osobowych Syrena S.A. wyjechała na drogi, a dalsze plany jej dotyczące są bardzo ambitne. Teraz jest czas na testy w ruchu ulicznym oraz na torze. Do końca roku pojazd ma uzyskać homologację, a w przyszłym roku wejść do seryjnej produkcji. 

Vosco S106EV, bo taka jest oficjalna nazwa i oznaczenie samochodu z Kutna, bazuje na wcześniejszej, spalinowej wersji S106. W samochodzie zamontowano akumulator o pojemności 31,5 kWh, co daje około 200 km zasięgu. Stylistycznie auto przypomiuna Fiata 500, ale jest już projekt jego nowej wersji - EV2020.

FSO Syrena z Kutna chce ścigać się z ElectroMobility Poland i jako pierwsze wprowadzić do produkcji polski samochód elektryczny. Firma pracuje także nad elektrycznym polonezem.

Fabryka Samochodów Osobowych Syrena w Kutnie S.A. powstała, jak sami o sobie piszą na swojej stronie internetowej, by zaprojektować oraz wprowadzić do małoseryjnej produkcji auta, nawiązujące swoją stylistyką do kultowych polskich marek: Syrena, Polonez, Nysa, Mikrus, Warszawa.