Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Phil Shiller nie będzie już kierował marketingiem Apple

Phil Shiller ustępuje ze stanowiksa szefa marketingu w Apple.

Phil Shiller pow ielu latach na stanowisku szefa marketingu w Apple ustępuje i zajmie mniej eksponowane stanowisko w firmie. Pozostanie jednak na czele zespołu App Store i Apple Events. Jego miejsce w roli wiceprezesa d.s. marketingu na świecie zajmie Greg Joswiak.

Greg Joswiak, źródło: apple.com

Phil pomógł nam zbudować Apple, takim jakim jest obecnie, a jego wkład w rozwój firmy jest nieoceniony. W swojej nowej roli nadal będzie przewodnikiem i wsparciem, tak, jak czynił to przez lata dotychczas spędzone w Apple. 

- powiedział Tim Cook.

Phil Shiller rozpoczął pracę w Apple w 1997 roku, czyli jeszcze w czasie, kiedy firma słaniała się na nogach i groziło jej widmo upadłości. Shiller zajmował się również w Apple nierzadko sprzętem, a każdy pamięta go chyba z prezentacji w trakcie konferencji Apple. Joswiaka Tim Cook przedstawia jako wieloletniego lidera w dziale marketingu produktów. Jego przejście do roli szefa tego działu jest więc naturalną koleją rzeczy i najbardziej naturalną koleją rzeczy.

Greg Joswiak w Apple pracuje od 20 lat. W trakcie swojej przygody w Apple współtworzył marketing takich przełomowych urządzeń firmy z Cupertino jak iPod, czy iPhone. Jest absolwentem Uniwersytetu w Michigan na kierunku Science in Computer Engineering.