Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Kodak chce produkować leki

Firma znana z aparatów fotograficznych chce produkować teraz leki.

Mówisz Kodak, myślisz aparaty fotograficzne, filmy i odbitki. To może się niedługo zmienić bowiem firma chce w dużym stopniu przebranżowić swoją działalność na produkcję składników do farmaceutyków. Zgodnie z tym co mówi CEO Kodaka, Jim Continenza, planuje się, że Kodak Pharmaceuticals miało by stanowić nawet 30 do 40 procent całego biznesu przedsiębiorstwa. Nowa spółka produkować miałaby kluczowe składniki najpopularniejszych leków, których obecnie na rynku amerykańskim jest wciąż za mało.

Żeby jednak Kodak mógł wystartować z nowym biznesem potrzebne są środki. O takie zwrócił się do rządu powołując się na Defense Production Act, czyli akt prawny z 1950 roku, który, między innymi, mówi o zapewnianiu gospodarce Stanów Zjednoczonych dostaw kluczowych elementów i składników. Pożyczka dla Kodaka miałby wynieść 765 milionów dolarów, ale na razie nie wszystko idzie po myśli założonego w 1888 roku przedsiębiorstwa. Aktualne porozumienie zostało zamrożone ze względu na zarzuty, jakie wystosowane zostały w kierunku firmy z Nowego Jorku. US International Development Finance Corporation oraz SEC badają między innymi dziwny i nagły wzrost ceny akcji Eastman kodak Corporation na kilka dni przed ogłoszeniem porozumienia. Potencjalnie insider trading wbudził zainteresowanie senator Elizabeth Warren, która zgłosiła całą sprawę Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Insider trading (lub insider dealing) – transakcje papierami wartościowymi notowanymi na rynku giełdowym danej spółki, dokonywane przez osoby mające dostęp do informacji niejawnych dotyczących tej spółki i wykorzystujące te informacje do osiągnięcia prywatnego zysku.

Nie będziemy całej sprawy procedowali dalej do czasu, aż te zarzuty nie zostaną wyjaśnione.

- napisano na oficjalnym twitterowym koncie DFC.

Kodak w 2012 roku stał już na skraju bankructwa. Już wtedy firma planowała uruchomienie biznesu na rynku farmaceutycznym. To się nie udało, ale w 2013 roku Kodak ogłosił, że zagrożenie bankructwem, po restrukturyzacji i zlikwidowaniu, m.in, opieki zdrowotnej dla emerytowanych pracowników, minęło.