Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Apple też podzieli akcje

Podobnie jak Tesla Apple również ogłosiło split akcji w najbliższym czasie.

Wycena Apple powoli zbliża się do 2 bilionów dolarów, Tim Cook kilka dni temu wszedł do klubu miliarderów, a cena akcji najbardziej wartościowej spółki na świecie oscyluje obecnie wokół 450 dolarów. Dlatego też Apple, podobnie jak Tesla, przygotowuje się do splitu akcji. W przeciwieństwei do Tesli jednak dla firmy z Cupertino będzie to już piąty w historii podział.

Apple, jak wynika z komunikatu, dokona splitu 28 sierpnia, a wejdzie on w życia 31 sierpnia. Apple podzieli akcje w stosunku 4 do 1.

Split – obniżenie wartości nominalnej akcji przy jednoczesnym utrzymaniu dotychczasowego kapitału akcyjnego spółki. Split bywa określany podziałem akcji.

W przypadku Apple podział oznacza, że każdy akcjonariusz do posiadanej przez siebie jednej akcji, otrzyma trzy nowe. Dotychczas akcje Apple dzieliły się już czterokrotnie. Dochodziło do tego w 1987 roku (2:1), w roku 2000 i 2005 (2:1) oraz w roku 2014, w którym split dokonał się w skali aż 7:1.


Wspomóż rozwój serwisu, sprawdź nasz profil na Patronite: