Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Kevin Mayer rezygnuje ze stanowiska prezesa TikToka

Kevin Mayer złożył rezygnację z funkcji prezesa TikTika.

Kevin Mayer, który dołączył do TikToka w maju tego roku jako CEO, odchodzi z firmy. O swojej decyzji poinformował w wewnętrznej korespondencji, którą ujawnił Financial Times. Powodem rezygnacji Mayera jest oczywiście trwająca w Stanach Zjednoczonych nagonka na TikTika i bombardowanie go wydanymi przez Trumpa prezydenckimi dekretami. Kevin Mayer poprzednio zajmował jedno z kluczowych stanowisk w Disneyu. Jego miejsce zajmie teraz tymczasowo menadżer generalny,  Vanessa Pappas.

W ostatnich tygodniach otoczenie polityczne drastycznie się zmieniło. Dokonałem oceny tego, co w najbliższym czasie należy zrobić, jakich strukturalnych zmian w firmie dokonać, i co one oznaczają wobec roli, którą w firmie przyjmowałem i jakie obowiązki przyjmowałem. Wiem, że wkrótce osiągniemy jakieś rozwiązanie, ale z ciężkim sercem muszę wam zakomunikować, że złożyłem swoją rezygnację z pełnionej funkcji.

- napisał w liście Mayer.

TikTok i jego firma matka ByteDance przeżywają ciężki okres w USA. Donald Trump wydał już dwa prezydenckie dekrety skierowane przeciwko nim. Pierwszy z nich mówi, że w ciągu 45 kolejnych dni (od daty wydania) każdy podmiot na terenie USA ma zakończyć jakąkolwiek współpracę z ByteDance lub z podmiotami z nim związanymi. Drugi nakazuje ByteDance odsprzedaż wszystkich zasobów podjętych od Musical.ly, które umożliwiły funkcjonowanie TikToka na terenie Stanów Zjednoczonych w ciągu 90 dni (od daty wydania dekretu). W tym czasie chęć zakupu TikToka wyraził już Microsoft, Twitter oraz Oracle. TikTok przeciwko działaniom Trumpa złożył również pozew do sądu.