Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

People Can Fly chce wejść na giełdę

Spółka branży gier wideo zamierza dokońca roku wejść na giełdę.

People Can Fly, niezależny producent gier wideo, spółka założona w 2002 roku przez Adriana Chmielarza, zamierza wejść na GPW. Stosowny prospekt został już złożony w Komisji Nadzoru Finansowego, donosi dziś Puls Biznesu. Debiut miałby nastąpić jeszcze w tym roku. Byłaby to trzynasta spółka z branży gier wideo na warszawskim parkiecie.

Wśród tytułów, które na pewno kojarzycie, a wyszły właśnie z tego studia, wymienić można chociażby Painkillera, Bulletstorm czy Gears of War: Judgement. Wraz z Epic spółka pracowała również przy Fortnite: Ratowanie świata. Obecnie prace trwają nad tytułem Outriders z planowaną na koniec tego roku premierą.

People Can Fly w 2002 roku założył Adrian Chmielarz, który był prezesem spółki do 2012 roku. W roku 2007 większościowe udziały w spółce przejął Epic Games. Sebastian Wojciechowski, obecny prezes, dokonał w 2015 roku wykupu menedżerskiego od Epic. Spółka zatrudnia 150 osób.