Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Emisja akcji CD-Action i PC Format zakończona. Akcję wsparło 2394 inwestorów

W ciągu 9 dni zakończyła się emisja akcji, której przedmiotem była inwestycja w marki CD-Action oraz PC Format istniejące na rynku od ponad 20 lat. Akcję wsparło 2394 inwestorów.

Crowdfundingowa akcja CD-Action i PC Formatu zaczęła się 31 sierpnia. Głównym zamierzeniem zbiórki było pozyskanie środków, które przeznaczone zostaną na uruchomienie nowoczesnych serwisów www kompatybilnych ze wszystkimi urządzeniami, a także zatrudnienie specjalistów do zarządzania i rozwijania tego obszaru działalności. Kolejny cel to stworzenie kompleksowo wyposażonego studia do produkcji materiałów wideo oraz rekrutacja kreatywnej ekipy, która wesprze redakcję w regularnym dostarczaniu interesujących i angażujących treści. Zebrane środki, zapowiadano, pozwolą też na powrót do wysokich standardów jakości, jakie cechowały CD-Action i PC Format przed laty, poszerzenie kanałów dystrybucji oraz przygotowanie dla czytelników atrakcyjnej oferty prenumeraty. 

I udało się. W zaledwie 9 dni akcję wsparło 2394 inwestorów i zebrano 1 243 535 złotych. 

Jesteśmy ogromnie wzruszeni odzewem sympatyków i fanów CD-Action, którzy tak szybko i licznie przyłączyli się do naszej misji reaktywacji marek CD-Action oraz PC Format. Dzięki zebranym środkom już niedługo będziemy mogli pochwalić się pierwszymi sukcesami oraz osiągać kolejne cele – komentuje Lidia Ukleja, Prezes GTEM SA. Głęboko wierzę, że mając takich fanów, oba magazyny przetrwają kolejne dekady To prawdziwa przyjemność móc uczestniczyć w tym przedsięwzięciu, czuję wielką odpowiedzialność, ale również niesamowite wsparcie płynące zarówno ze strony społeczności, jak i naszych partnerów biznesowych – dodaje.

W lipcu bieżącego roku agencja gamingowa Fantasyexpo nabyła prawa do marek CD-Action oraz PC Format. Emisja akcji zorganizowana została właśnie przez agencję, która utworzyła nową spółkę Gaming Tech Esports Media SA, by realizować cele obu marek (CD-Action oraz PC Format). Stanowisko prezesa w GTEM SA objęła Lidia Ukleja, która jest związana z CD-Action od ponad 15 lat.

Pierwsze zmiany zostały już wprowadzone – powstał nowy silny zespół redakcyjny CD-Action, na czele którego stanął Dawid Bojarski, a jego zastępcą został Daniel Bartosik. 25 sierpnia ukazał się pierwszy numer magazynu wydany przez GTEM SA, w którym widać zmiany na lepsze w zakresie korekty tekstowej i graficznej oraz jakości papieru i okładki.

CD-Action i PC Format

CD-Action powstało w 1996 roku i nieprzerwanie od blisko 25 lat co cztery tygodnie dostarcza czytelnikom wysokiej jakości treści związane z grami i technologiami. W 2019 roku ukazał się trzysetny numer, a w kwietniu 2021 pismo będzie obchodzić 25. urodziny. Pierwszy numer PC Formatu został wydany w 2000 roku i przez niemal dwie dekady magazyn ukazywał się co miesiąc. Od 2019 roku funkcjonuje jako dwumiesięcznik, oferując fanom nowych technologii praktyczne treści w formie recenzji, testów i poradników.