Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Apple kontratakuje

Apple składa kontrpozew przeciwko Epicowi.

Złamanie kontraktu zarzuca Apple Epicowi. Zdaniem przedstawicieli firmy z Cupertino Epic Games złamał zasady obowiązującej umowy wprowadzając alternatywny sposób płatności w Fortnite. Działanie to, zdaniem tego, co twierdzą prawnicy Apple, było celowe i miało powodować straty dla operatora AppStore. W złożonym pozwie Apple wskazuje, że ich straty spowodowane działaniem Epica i wprowadzeniem alternatywnej metody płatności, zanim Fortnite został zdjęty ze sklepu, sięgają około 600 milionów dolarów. Epic na razie nie skomentował zarzutów ze strony Apple.

Przypomnijmy, że Apple usunął Fortnite z AppStore w połowie sierpnia. Związane jest to z rzekomym naruszaniem przez Epic zasad o których piszemy powyżej. Epic Games aby ominąć 30 procentowe prowizje z każdej transakcji użytkowników w grze, wdrożył własny system płatności - Epic direct payment. Jak można było się domyślić nie spodobało się to Apple, które do takich spraw podchodzą bardzo restrykcyjnie. Po usunięciu Fortnite'a z ApppStore Epic Games złożył w kalifornijskim sądzie pozew, nazywając w nim działania firmy z siedzibą w Cupertino monopolistycznymi. Drugi pozew złożono przeciwko Google.