Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Nviadia prawdopodobnie kupi ARM

Tokijski gigant SoftBank nosi się z zamiarem sprzedaży ARM. Główny zainteresowany? Nvidia.

Wall Street Journal donosi, że już na początku przyszłego tygodnia Nvidia zakupi od SoftBanku spółkę ARM. Na stole 40 miliardów dolarów, co czyniłoby tę transakcję jedną z największych na rynku technologicznym. Według WSJ obie firmy rozmawiają o przejęciu od tygodni.

SoftBank kupił ARM cztery lata temu za kwotę 31 miliardów dolarów. ARM dostarcza architekturę układów do urządzeń mobilnych takich marek jak Apple czy Samsung. Samo Apple, które w ostatnim czasie zapowiedziało, że zamierza porzucić Intel na rzecz własnych CPU w przyszłości także zamierza korzystać do tego celu z licencji dostarczanych przez ARM.

Nvidia do tej pory nie działała na rynku procesorów. Wszystko wskazuje więc na to, że wraz z zakupem tak znaczącego gracza na rynku jak ARM to się drastycznie zmieni.

Ewentualne przejęcie ARM, które swoją siedzibę ma w Wielkiej Brytanii, zrodziło na Wyspach dyskusję o bezpieczeństwo brytyjskich miejsc pracy. Główna siedziba firmy może bowiem zostać przeniesiona, w przypadku zakupu przez Nvidia, do Stanów Zjednoczonych. 

Rząd powinien wejść do gry i szukać rozwiązań, które zapewnią, że siedziba ARM pozostanie w Wlk. Brytanii, a nie zostanie przeniesiona do USA razem z miejscami pracy i najważniejszymi procesami decyzyjnymi - powiedział Ed Miliband, były minister energii i klimatu rządu UK.