Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

ARM sprzedane Nvidii

Wartość transakcji to 40 miliardów dolarów.

Jeszcze wczoraj informowaliśmy o możliwej sprzedaży spółki ARM, która od czterech lat jest w rękach SoftBanku, amerykańskiemu producentowi chipów graficznych i kart Nvidia. Dziś wiemy już, że transakcja została dopięta. ARM kosztowało Nvidię 40 miliardów dolarów.

SoftBank kupił ARM cztery lata temu za kwotę 31 miliardów dolarów. ARM dostarcza architekturę układów do urządzeń mobilnych takich marek jak Apple czy Samsung. Samo Apple, które w ostatnim czasie zapowiedziało, że zamierza porzucić Intel na rzecz własnych CPU w przyszłości także zamierza korzystać do tego celu z licencji dostarczanych przez ARM. Nvidia kupując ARM chce zająć czołowe miejsce w czasach nadchodzącej sztucznej inteligencji.

Nvidia zapewniła jednocześnie, że siedzibą główną ARM pozostanie Cambridge, nzapewnia Jensen Huang. Obawy o przeniesienie siedziby i utrata miejsc prac były głównymi obawami na Wyspach Brytyjskich.