Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Apple pokazało iPada 8, nowego Apple Watcha i iPada Air 4

Time Flies, mówi Apple i pokazuje nowego Apple Watcha. Oprócz tego mamy nowego iPada i nowego iPada Air.

Apple Watch Series 6 i SE

Tytuł tegorocznej, wrześniowej konferencji - Time Flies - jednoznacznie wskazywał, że firma z Cupertino pokaże nowego Apple Watcha. I tak też się stało. Apple Watcha Series 6 napędza dwurdzeniowy procesor Apple S6, urządzenie dostało także nowy ekran. Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami Apple Watch ma teraz również funkcję, która pozwala mierzyć saturację krwi. Wygląd inteligentnego zegarka nie zmienił się, ale klienci dostaną nowe opaski i bransolety. Oprócz Series S Apple zaprezentowało także zegarek oznaczony skrótem SE. Ten model napędzany jest procesorem S5, ale będzie zawierał większość funkcji swojego większego brata, a przy tym bedzie znacząco tańszy. Apple Watch SE będzie dostępny w dwóch rozmiarach, 40 i 44 mm. Co do cen, Series 6 został wyceniony na 399 dolarów, SE 279 dolarów.

iPad 8

iPad 8 wygląda jak iPad 7. Ma ekran o przekątnej 10,2 cala, ale wyposażony został w sześciordzeniowy procesor A12 Bionic (4 core GPU), co ma znacznie poprawić jego wydajność. Nowy iPad pracować będzie pod kontrolą iPadOS 14, a do sprzedaży trafi w najbliższy piątek w cenie 329 dolarów, lub 299 dolarów w wersji edukacyjnej.

iPad Air 4

Nowy iPad Air z kolei dostał zupełnie nową obudowę, która upodabnia go do iPada Pro. Większa będzie także moc urządzenia. Apple podaje, że będzie on o 40 procent wydajniejszy od poprzednika. Sercem urządzenia jest procesor Apple A14 Bionic wykonanego w technologii 5 nm. W Air czwartej generacji nie znajdziemy Face ID, a czytnik linii papilarnych umieszczony został z boku urządzenia. Ekran iPada Air 4 to Retina Liquid o przekątnej 10,9 cala i rozdzielczości 2360 x 1640 pikseli. Urządzenie wyposażone jest w port USB typu C. Kamera iPada Air 4 to 12 megapikseli z tyłu oraz 7 megapikselowa kamera z przodu. Cena ustalona została na poziomie 599 dolarów. Polska cena to 1599 złotych.