Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Członek The Dark Overlord skazany

Członek słynnej przestępczje grupy The Dark Overlord został skazany w Stanach Zjednoczonych.

Brytyjczyk Nathan Wyatt został skazany w Stanach Zjednoczonych na pięć lat więzienia za swoją cyberprzestępczą działalność i udział w zorganizowanej grupie The Dark Overlord. Wyatt w zeszłym roku został ekstradycjonowany z Wielkiej Brytanii do USA, w trakcie procesu przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wpadł, bo to on był w grupie odpowiedzialny za kontakt z ofiarami i wymuszanie na nich okupu. Pozostali członkowie licznej grupy Dark Overlord pozostają na wolności. Nie ustalono nawet do tej pory ich liczebności.

Wyatt miał być członkiem zorganizowanej grupy parającej się cyberprzestępstwami od 2016 roku. Atakowali oni firmy, sektor opieki medycznej, jednym ze słynniejszych ataków był ten na infrastrukturę Netflixa, czy amerykańskie uczelnie. Po włamaniu i wykradzeniu danych, w tym szczególnie chronionych i danych osobowych, oferowali zapłacenie okupu w zamian za nie opublikowanie ich online. Okupy opiewały na kwotę od 75 do aż 350 tysięcy dolarów w walucie bitcoin.