Wydrukuj tę stronę

Jeden ze sklepów Żabka podaje jak obejść godziny dla seniorów. Sieć dementuje

Michał Miśko
Opublikowano
Jeden ze sklepów Żabka podaje jak obejść godziny dla seniorów. Sieć dementuje

Druga fala zakażeń koronawirusem przyniosła stare i nowe pomysły na obostrzenia w życiu codziennym. Jednym z takich jest niezbyt lubiany pomysł na tzw. godziny dla seniorów.

Pandemia koronawirusa trwa już od kilku miesięcy i zawsze kiedy myślimy, że jesteśmy już w jej szczycie pojawiają się kolejne, jeszcze wyższe statystyki. W związku z tym rząd walczy z epidemią jak tylko może, wdrażając w życie odrobinę starych, a czasem odrobinę nowych pomysłów, które w rezultacie mają przynieść spadek liczby zachorowań. Jednym z takich pomysłów jest powrót do tzw. godzin dla seniora, czyli okienka czasowego w ciągu dnia w którym zakupy w sklepie zrobić mogą jedynie osoby powyżej 60 roku zycia. Do chyba najbardziej krytykowane obostrzenie na które jednak sposób znalazła Żabka.

Na jednym ze sklepów sieci Żabka pojawiła się informacja, a w zasadzie instrukcja, jak obejść nielubiane obostrzenia. Wystarczy skorzystać z aplikacji Zappka na telefony komórkowe i opcji zamów i odbierz.

Zdjęcie pochodzi z profilu @RafalMundry na Twitter

Sklepy Żabka znajdują się niemal na każdym osiedlu, a więc wydaje się, że jest to rozwiązanie godne uwagi. Niestety, nie każda Żabka, póki co, obsługuje funkcję zamówi i odbierz. Najbliższa mojego domu Żabka takiej opcji nie ma. Mapa w aplikacji pokazuje jednak, że punktów takich w całej Polsce jest aż 1182.

Za pomocą aplikacji i zakładki zamów i odbierz możesz dodać w aplikacji interesujące cię artykuły, następnie zapłacić za nie online i odebrać je bez kolejki z ominięciem godzin dla seniora.

Żabka: to inicjatywa jednego z franczyzobiorców

Aktualizacja z dnia 17.10.2020: Z przesłanej do naszej redakcji informacji z Biura Prasowego Żabka Polska wynika, że wyżej opisywane działanie było inicjatywą jednego farnczyzobiorcy i nie jest stanowiskiem całej sieci.

W sieci Żabka przywiązujemy ogromną wagę do przestrzegania zaleceń sanitarnych związanych z sytuacją epidemiczną. W aplikacji żappka przypominamy wszystkim naszym klientom, że w godzinach 10-12 obowiązują godziny dla seniorów. Dlatego podkreślamy, że inicjatywa wspomnianego sklepu była podjęta bez naszej wiedzy. Niezwłocznie po ustaleniu adresu placówki skontaktujemy się z franczyzobiorcą za nią odpowiedzialnym.

GEEKWEB - lekki blog technologiczno - rozrywkowy