Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Huawei odpowiada na kroki podjęte przez Szwecję

Michał Miśko
Opublikowano

Huawei odpowiada na wczorajsze doniesienia o wykluczeniu sprzętu chińskiej marki ze szwedzkiej infrastruktury 5G.

Wczoraj informowaliśmy o decyzji jaką podjął szwedzki regulator telekomunikacyjny, PTS, w sprawie wykorzystania sprzętu chińskich marek Huawei i ZTE w budowie infrastruktury sieci 5G, a także demontażu do roku 2025 wszelkich urządzeń, które już zostały w niej wykorzystane. Huawei wydał w związku z tymi doniesieniami oświadczenie w którym nie firma nie ukrywa zdziwienia takim stanem rzeczy.

Huawei jest zaskoczony i zawiedziony kryteriami uczestnictwa operatorów telekomunikacyjnych w aukcjach na częstotliwości 3.5 GHz i 2.3 GHz, ogłoszonymi dzisiaj przez szwedzki Urząd Poczty i Telekomunikacji (PTS).

Huawei jest prywatną firmą, należącą w 100 procentach do swoich pracowników. Nie ma żadnego dowodu wskazującego na jakiekolwiek zagrożenie dla bezpieczeństwa stwarzane przez Huawei. Wykluczenie Huawei z możliwości budowy sieci 5G w Szwecji na podstawie niejasnych przesłanek uznajemy za niesprawiedliwe i niedopuszczalne.

Huawei istnieje od 30 lat i działa w ponad 170 krajach, w tym od 20 lat w Szwecji. W tym czasie nigdy nie doszło do żadnego poważnego incydentu naruszenia bezpieczeństwa z naszym udziałem. Nasza firma nigdy nie stanowiła i nigdy nie będzie stanowić jakiegokolwiek zagrożenia dla cyberbezpieczeństwa Szwecji. Wykluczenie Huawei nie sprawi, że szwedzkie sieci 5G staną się bezpieczniejsza, a istotnie ograniczy konkurencyjność i poziom innowacyjności.

Będziemy bacznie obserwować i analizować wpływ decyzji szwedzkiego Urzędu Poczty i Telekomunikacji na naszą działalność biznesową. W międzyczasie mamy nadzieję, że rząd szwedzki dokona oceny tej decyzji w duchu uczciwości i otwartego rynku. Będziemy szukać dalszych możliwości dialogu z odpowiednimi przedstawicielami władz i pozostaniemy do dyspozycji naszych klientów.