Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Od 16 listopada warszawska strefa R100 z zakazem lotów

Michał Miśko
Opublikowano
Od 16 listopada warszawska strefa R100 z zakazem lotów
Zdjęcie poglądowe

Od 16 do 18 listopada w centrum Warszawy aktywna będzie strefa R100 z całkowitym zakazem lotów.

W dniach od 16 do 18 listopada w centrum stolicy aktywna będzie strefa R100 z całkowitym zakazem lotów, w tym lotów statków bezzałogowych. Jest to związane z testami dronów do transportu próbek medycznych, o zakazie donosi serwis swiatdronow.pl.

kilka dni temu firma Spartaqs z Katowic podpisała list intencyjny na opracowanie i wsparcie systemu transportu medycznego, pomiędzy szpitalem MSWiA a tymczasowym szpitalem, który powstał na Stadionie Narodowym w Warszawie. Testowy lot odbył się już w kwietniu, w trakcie pierwszej fali epidemii, pomiędzy szpitalem MSWiA a tym zlokalizowanym przy ul. Banacha. Na cele mostu powietrznego wyznaczono specjalną strefę powietrzną dedykowaną lotom dronów typu cargo, które będą przenosić ładunek medyczny.

Dronoidy Spartaqsa nie po raz pierwszy pomagają w czasie pandemii. Górnośląsko - Zagłębiowska Metropolia, miasto Katowice oraz firma Spartaqs 30 czerwca przeprowadziły pilotażową dezynfekcję miejskiej infrastruktury - ławek na rynku - za pomocą dronoida Heracles V8ASD.