Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

GameJam 2020 od 27 listopada

Gam Jam to wydarzenie przygotowane z myślą o osobach zainteresowanych tworzeniem gier wideo - zrzesza pasjonatów gier, projektantów oraz programistów. Organizatorami imprezy jest Agencja Rozwoju Przemysłu oraz ARP Games - jedyny w Polsce akcelerator gier wideo. Dla uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody ufundowane przez GovTech Polska.

Game Jam, który potrwa od piątku do niedzieli (27-29 listopada) jest jednym z głównych wydarzeń GovTech Festival, czyli trwającego miesiąc cyklu dostępnych dla wszystkich wydarzeń online. Uczestnicy, tworząc gry rywalizować będą o nagrody pieniężne - zwycięska drużyna otrzyma 30 tysięcy złotych, a drugi i trzeci stopień podium warte będą kolejno 20 i 10 tysięcy. Organizator poinformował też o nagrodzie specjalnej ufundowanej przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Twórcom nagrodzonej produkcji umożliwi udział w Dubai EXPO 2020 - czyli światowej wystawie, w której Polska uczestniczy już od wielu lat.

Game Jam jest doskonałą okazją dla twórców gier, by zaprezentować swoją kreatywność i specjalistyczne umiejętności a z drugiej strony jest sprawdzianem z umiejętności pracy pod presją czasu. Warto podkreślić, że pomysły na najlepsze gry rodzą się często właśnie podczas takich wydarzeń jak Game Jam, a niejeden profesjonalny zespół deweloperski nie powstałby, gdyby nie takie inicjatywy - wyjaśnia Piotr Jurek, Prezes ARP GAmes.

Udział jest bezpłatny, a całość przeprowadzona zostanie online. Dostępny jest więc dla każdego, kto chce sprawdzić swoich sił w programowaniu gier. Rejestracja możliwa jest tutaj. O tym, w jakiej kategorii będą tworzone tegoroczne prace zadecyduje głosowanie na fanpage'u Game Jam. Dostępne są takie kategorie jak: Connect & Share, No borders oraz Solidarity. Zwycięska kategoria zostanie ogłoszona 25 listopada.

Podczas zeszłorocznej edycji nagrodę Grand Prix oraz główną nagrodę w kategorii Best Sound Design, wygrał dwuosobowy zespół Color Fuel za grę Honey Beats. Produkcja poświęcona była pogłębiającemu się problemowi ginących pszczół, a sama rozgrywka nastawiona była na kooperację i wzajemną odpowiedzialność za czyny obu graczy. Paulina Mołas i Patryk Szeląg, czyli zwycięzcy, w ostatniej chwili podjęli decyzję o wzięciu udziału w konkursie, nastawiając się głównie na dobrą zabawę wynikającą z rywalizacji.


ARP Games sp. z o.o. to jedyny w Polsce akcelerator gier wideo, na którego wsparcie mogą liczyć młodzi twórcy. Spółka powstała w 2016 r. Została założona przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. SPIN-US sp. z o.o. – spółkę celową Uniwersytetu Śląskiego oraz Powiat Cieszyński. ARP Games rekrutuje młode talenty, pomagając twórczo rozwinąć ich pomysły.

GovTech Festival to trwający przez miesiąc projekt edukacyjno-technologiczny, którego celem jest przybliżenie obywatelom cyfrowego świata poprzez cykl wydarzeń online. W ramach GovTech Festival organizowane są webinaria, warsztaty i hackathony, które mają na celu przełamywanie analogowych barier, edukowanie oraz otwieranie społeczeństwa na nowe możliwości związane z cyfryzacją i digitalizacją. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

GovTech Festival organizowany jest przez GovTech Polska – międzyresortowy zespół działający w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Festiwal odbywa się pod patronatem premiera Mateusza Morawieckiego, Grupy Wyszehradzkiej oraz Internet Governance Forum 2021, czyli jednej z inicjatyw ONZ. Festiwal otrzymał także patronat Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Urzędu Komunikacji Elektronicznej.