Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Internet przeciwko Trumpowi

Michał Miśko
Opublikowano

Rzecz bez precedensu dzieje się właśnie w Internecie.

W Internecie doszło dziś do rzeczy bezprecedensowej. W obliczu ataku na Kapitol w samym sercu Stanów Zjednoczonych konta społecznościowe prezydenta Donalda Trumpa zostały zablokowane. Ulubiony przez Trumpa Twitter zablokował jego konto na 12 godzin i usunął trzy wpisy za kolejne i powtarzające się naruszenia regulaminu. Serwis zapowiedział również, że w przypadku kolejnych naruszeń konto Trumpa zostanie zablokowane na stałe. 

Ograniczenia na aktywność obecnego prezydenta USA nałożyły również Facebook i Instagram. Powód jest taki sam, naruszenie zasad społeczności. Facebook również wcześniej usunął wpisy oraz wideo Trumpa, a blokada kont POTUSa ma trwać 24 godziny. Podobne kroki podjął YouTube. Google usunęło ze swojego serwisu wideo Donalda Trumpa ze względu na fałszywe twierdzenia dotyczące wyborów prezydenckich w których urzędujący prezydent przegrał z kandydatem na ten urząd Joe Bidenem.

Wszystkie te wydarzenia mają związek z ogłoszeniem przez Kongres Stanów Zjednoczonych wyników wspomnianych wyborów i uznaniem Bidena za zwycięzcy wyścigu o prezydencki fotel. Od początku powyborczego okresu w którym zaczęły spływać wyniki i okazało się, że Biden najprawdopodobniej pokona Trumpa, ten rozpoczął kwestionowanie procesu wyborczego i jego wyników. Jego pełne fałszywych twierdzeń wypowiedzi w mediach społecznościowych spowodowały wczoraj, w dniu w którym Biden miał zostać ogłoszony przez Kongres zwycięzcą wyborów, atak na Kapitol w Waszyngtonie. W wyniku tego zdarzenia zginęły, jak podają media, cztery osoby. Kapitol został opanowany przez popierających Trumpa wyznawców przeróżnych teorii spiskowych, w tym ci najniebezpieczniejsi, wyznawcy tzw. QAnon. To grupa wierząca w rzekomo dziejącą się za kulisami niewidzialną wojnę, pomiędzy administracją Donalda Trumpa wspieraną przez Siły Zbrojne Stanów Zjednoczonych, a tajemniczą ogólnoświatową rozproszoną grupą przestępczą, korumpującą i podporządkowującą sobie instytucje państwowe tego oraz innych państw świata.

Niestety wszystkie te wydarzenia za bardzo przypominają ogromną skalę dezinformacji i szerzenia całkowicie nieprawdziwych, bzdurnych i kompletnie przeczących logice i nauce informacji. Spotykamy się z tym, niestety, na co dzień w związku, najpierw od marca koronawirusem, a obecnie z procesem szczepień. To również przykład na to, jak kończy się skrajny populizm.