Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Xiaomi także jest "zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego USA"

Michał Miśko
Opublikowano

Donald Trump w ostatnich dniach swojej kadencji wskazuje kolejne "zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych".

Huawei, ZTE, WeChat, TikTok. Do wrogów USA dołączyło Xiaomi. Donald Trump w ostatnich dniach swojej kadencji dodał chińskiego producenta Xiaomi do listy tych zagrażających bezpieczeństwu narodowemu Stanów Zjednoczonych. Oprócz Xiaomi listę uzupełnia jeszcze osiem innych podmiotów.

Jak i inni, tak i Xiaomi komentuje całą sprawę w sposób jednoznaczny. Xiaomi nie dotykają jednak tak restrykcyjne zasady jak Huawei, bowiem firma założona przez Lei'a Juna produkuje jedynie elektronikę konsumencką i nie dostarcza sprzętu czy oprogramowania np. do rozwoju sieci 5G w kraju.

Firma (Xiaomi, przyp. red) przestrzega prawa i działa zgodnie z odpowiednimi regulacjami jurysdykcji w krajach, w których prowadzi swoją działalność. Dostarcza produkty i usługi do użytku cywilnego i komercyjnego. Firma potwierdza, że nie jest własnością, nie jest kontrolowana ani nie jest powiązana z chińskim wojskiem i nie jest „komunistyczną chińską firmą wojskową” jak to definiuje NDAA. Firma podejmie odpowiednie działania w celu ochrony interesów Spółki oraz jej akcjonariuszy.

Firma analizuje potencjalne konsekwencje tego wydarzenia, aby uzyskać pełniejsze zrozumienie ich wpływu na Grupę. Jeśli będzie to stosowne, firma wyda dalsze oświadczenia - napisało w oświadczeniu Xiaomi.

Xiaomi to jeden z największych producentów smartfonów na świecie. Szacuje się, że chińska firma posiada obecnie nieco ponad 13 procent udziału w światowym rynku. Produkty Xiaomi są również niezwykle popularne, głównie ze względu na stosunek ceny do jakości, w Polsce.