Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Kody źródłowe Cyberpunka 2077 i Wiedźmina 3 sprzedane w dark webie

Michał Miśko
Opublikowano

Kody źródłowe gier CD Projektu zostały sprzedane na aukcji w dark webie za 7 milionów dolarów.

Aukcja na wykradzione w ostatnim cyberataku kody źródłowe gier Cyberpunk 2077, Wiedźmin 3 i Gwinta, która toczyła się w dark webie, czyli niejako pod powierchnią zwykłego Internetu, została zakończona po uzyskaniu satysfakcjonującej oferty. O sprawie poinformowała organizacja KELA, zajmująca się monitorowaniem tej części globalnej sieci. Nie wiadomo jaką jest ta satysfakcjonująca cena, ale szacuje się, że może oscylować wokół 7 milionów dolarów. Nie wiadomo również kim jest nabywca, ani co chce zrobić z takim towarem.

Jak wyglądała aukcja?

Żeby wejść do aukcji konieczne było złożenie depozytu, a oferty rozpoczynały się od miliona dolaów z podbiciem o 500 tysięcy dolarów. Jako dowód na to, że aukcja toczy się w przedmiocie danych wykrodzionych z CD Projektu opublikowano część kodu źródłowego gry Gwint. Specjaliści od cyberbezpieczeństwa wskazują, że za atakiem na polskiego dewelopera stoi hakerska grupa HelloKitty.

W trakcie włamania, oprócz kodów źródłowych skradziono podobno również inne dokumenty, w tym dane pracwoników i współpracowników CD Projektu. I choć nie ma to twierdzenie na razie żadnych wiarygodnych dowodów, to w sieci pojawiły się informacje, że pracownicy polskiej firmy zmieniają w urzędach dokumenty i że pojawiły się już pierwsze informacje o wykorzystywaniu skradzionych w tym ataku tożsamości do zaciągania pożyczek chwilówek.