Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

inPost chce stawiać 100 nowych paczkomatów tygodniowo

Michał Miśko
Opublikowano

inPost ma już 11 tysięcy Paczkomatów w Polsce i nie zamierza się zatrzymywać.

Jedenastotysięczny Paczkomat w Polsce stanął w Zakopanem. inPost przekonuje, że to dopiero początek i zapowiada, że chce stawiać nawet 100 nowych maszyn tygodniowo. Taki poziom rozwoju pozwalają szacować kolejne podpisywane przez firmę kierowaną przez Rafała Brzoskę umowy. Paczkomatowy gigant chce rozwijać się również w innych krajach, w Wielkiej Brytanii w tym roku może powstać nawet do 2 tysięcy maszyn inPostu, czytamy w Bussiness Insiderze.

Ewolucji ulegają również same maszyny. Dziś paczkę w Paczkomacie inPostu nadać można już z marszu. Nie jest konieczne drukowanie etykiet, które później trzeba nakleić na paczkę, a opłacić przesyłkę można z aplikacji mobilnej. Odebranie paczki również trwa dziś kilka sekund, jeśli skorzystamy z aplikacji i mozliwości zdalnego otwarcia skrytki. Wszystkie te udogodnienia oraz kolejne umowy o współpracy - z Allegro, czy Amazonem - sprawiają, że z Paczkomatów korzysta coraz więcej Polaków. inPost uruchomił niedawno również Paczkomaty inDoor, czyli maszyny, które przeznaczone są do użytku wewnątrz budynków.

inPost w styczniu 2021 roku wszedł również na giełdę w Amsterdamie. Wartość oferty publicznej wyniosła 2,8 miliarda euro. Polska jest liderem w Europie, jeśli chodzi o ilość paczkomatów, choć powinno się napisać skrytek na przesyłki, ponieważ słowo Paczkomat zarezerwowane jest wyłącznie dla inPostu. Spółka Rafała Brzoski może pochwalić się ponad 8 tysiącami takich urządzeń na terenie kraju, rozwijająca takie usługi Poczta Polska ma ich do tej pory ok. 500. Drudzy w Europie są Niemcy, tam skrytek prawie 5,5 tysiąca ma DHL. Trzecia w rankingu jest Hiszpania z lokalnym liderem w postaci Posti.