Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Korea Północna oskarżana o próby hakowania Pfizera

Koreańczycy z południa oskarżają swoich sąsiadów z północy o próby włamania do infrastruktury sieciowej firmy Pfizer. Celem północnokoreańskich hakerów miały być informacje związane ze szczepionką Comirnaty.

Południowokoreański wywiad twierdzi, że powiązani z Pjongjangiem hakerzy starali się włamać na serwery firmy Pfizer próbując ukraść informacje dotyczące szczepionki przeciwko Covid-19. Póki co, nie ma informacji zy atak był udany i jakie ewentualnie informacje zostały wykradzione. Sytuację nie skomentował do tej pory Pfizer.

Korea Północna, która zamknęła swoje granice w styczniu 2020 roku, tuż po tym jak zaczęto raportować rozwój epidemii w Chinach, od początku trwania pandemii nie zaraportowała żadnego przypadku zachorowania swoich mieszkańców. Już w kistopadzie zeszłego roku Microsft wskazywał, że firmy farmaceutyczne pracujące nad szczepionkami na Covid-19 stały się celem zmasowanych ataków grup hakerskich powiązanych z rządem Korei Płn. ale i Rosji. Na głównych aktorów wskazywano grupy Zink, Cerium oraz Fancy Bear.