Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Jeff Bezos wciąż najbogatszym człowiekiem świata

Michał Miśko
Opublikowano

Pierwsze miejsce na dorocznej liście najbogatszych ludzi świata wg Forbesa zajmuje wciąż Jeff Bezos.

Czwarty rok z rzędu szef Amazona (póki co) otwiera listę najbogatszych ludzi na świecie wg Forbesa. Majątek Jeffa Bezosa wyceniany jest na 177 miliardów dolarów i jest to o 64 miliardy więcej, niż rok temu. Drugi jest Elon Musk, którego majątek w ciągu roku urósł o 126,4 miliarda dolarów i obecnie oscyluje wokół 151 miliardów. W zeszłym roku w tym samym zestawieniu Musk był dopiero 31. Na trzecim miejscu znalazł się Bernard Arnault, szef francuskiego koncernu LVMH, który w ciągu roku, dzięki wzrostowi kursu akcji swojej firmy, podwoił majątek do poziomu 150 miliardów dolarów. LVMH jest właścicielem takich marek jak Sephora czy Louis Vuitton. Dopiero czwarty w tegorocznym zestawieniu jest stary znajomy Bill Gates. Majątek współzałożyciela Microsoftu szacowany jest na 124 miliardy dolarów. Łącznie pierwsza dziesiątka najbogatszych ludzi świata zgromadziła majątek 1,15 biliona dolarów, w stosunku rok do roku to wzrost o dwie trzecie z poziomu 686 miliradów.

Na liście Forbesa jest 493 debiutantów. Najbogatszym z nich jest Miriam Adelson, która odziedziczyła imperium hazardowe po zmarłym w styczniu mężu. Jej majatek wg wyceny pisma to 38,2 miliarda dolarów. Jeśli chodzi o strukturę wieku członków tak szacownego klubu to 106 z nich jest przed czterdziestką. Najmłodszym tzw. self-made miliarderem jest 26 letni Austin Russel, założyciel Luminar Technologies. Majatek, który daje mu 1299 miejsce na liście wyceniany jest na 2,4 miliarda dolarów. Osiemnastoletni Niemiec Kevin David Lehmann z kolei swoją fortunę odziedziczył. Jego ojciec przepisał mu udziały w sieci drogerii i w ten posób znalazł się on, z majątkiem na poziomie 3,3 miliarda, na 925 miejscu listy Forbesa. Najstarszym miliarderem z listy jest 99 letni George Joseph, właściciel imperium ubezpieczeniowego.

10 najbogatszych ludzi świata wg Forbesa:

  1. Jeff Bezos, Amazon, 177 miliardów $
  2. Elon Musk, Tesla, SpaceX, 151 miliardów $
  3. Bernard Arnault, LVMH, 150 miliardów $
  4. Bill Gates, Microsoft, 124 miliardy $
  5. Mark Zuckerberg, Facebook, 97 miliardów $
  6. Warren Buffet, Berkshire Hathaway, 96 miliardów $
  7. Larry Ellison, Oracle, 93 miliardy $
  8. Larry Page, Google, 91,5 miliarda $
  9. Siergiej Brin, Google, 89 miliardów $
  10. Mukesh Ambani, Reliance Industries, 84,5 miliarda $