Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Lockdown przedłużony do 18 kwietnia

Michał Miśko
Opublikowano

Po rekomendacji rady Medycznej, rząd utrzymał obostrzenia do 18 kwietnia.

W całej Polsce wzrasta ilość osób hospitalizowanych ze względu na ciężki przebieg Covid-19. We wtorek w szpitalach przebywało ponad 33 tysiące pacjentów, podało Ministerstwo Zdrowia, co jest liczbą wyższą o 888 w stosunku do dnia poprzedniego. Wzrasta również liczba pacjentów wymagających wspomagania respiratorowego. We wtorek było to ponad 3300 pacjentów. W związku z takim stanem rzeczy Rada Medyczna zarekomendowała Prezesowi Rady Ministrów przedłużenie czasu trwania obostrzeń po 9 kwietnia. O decyzji ciała doradczego poinformowała PAP prof. Magdalena Marczyńska. Minister Niedzielski na dzisiejszej konferencji poinformował, że rząd przychylił się do tej rekomendacji i obostrzenia zostały wydłużone do 18 kwietnia.

W ostatnich dniach wygląda na to, że zakażeń jest mniej. Przez szpitale jednak przetacza się obecnie fala hospitalizacji. Jest ona związana z ogromnymi liczbami zakażeń w poprzednich tygodniach. Widzimy też rosnącą falę zgonów. To wszystko powoduje, że zgodnie rekomendujemy rządowi przedłużenie obostrzeń w obecnej formie na kolejne tygodnie - wskazała prof. Marczyńska.

Członkini Rady Medycznej powiedziała, że w Radzie są osoby, które charakteryzują się jeszcze surowszym podejściem do obostrzeń. Ich zdaniem nie powinno się zdejmować obostrzeń, dopóki nie zaszczepimy wszystkich osób chętnych powyżej 60 roku życia. Szczepienia osób powyżej 60 roku życia ruszyły w kwietniu. Obecne obostrzenia, które przewidują, między innymi, zamknięte punkty handlowe w galeriach handlowych (z małymi wyjątkami dotyczącymi np. aptek, drogerii czy salonów prasowych), zamknięte kina i instytucje kultury, baseny, siłownie i ośrodki sportowe, czy zakłady fryzjerskie obowiązują do 18 kwietnia.