Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Microsoft znowu na zakupach

Michał Miśko
Opublikowano

Microsoft wykupił Nuance Communications za 19,7 miliarda dolarów.

Firma zajmująca się rozpoznawaniem mowy Nuance Communications została wykupiona przez Microsoft. Firma z Redmond wykupiła Nuance za 56 dolarów za akcję, co daje łączną kwotę transakcji 19,7 miliarda dolarów. To drugi najdroższy zakup Microsoftu w historii, po tym jak kupiono LinkedIn w 2016 roku za 26,2 miliarda dolarów.

Nuance jest liderem na rynku rozpoznawania mowy, technologię wykorzystywaną przde wszystkim na rynku ochrony zdrowia, ale komercyjnie znanym również z oprogramowania Dragon. Transakcja zakupu ma zostać sfinalizowana w trakcie tego roiku kalendarzowego, po otrzymaniu wymaganych prawem zgodach i zamknięciu innych formalności. Mark Benjamin na razie pozostanie na stanowisku CEO Nuance.

Microsoft w ostatnim czasie prowadzi dość ostrą politykę nabywczą. We wrześniu ubiegłego roku Microsoft nabył wraz z ZeniMax Media aż 23 studia deweloperskie, co pozwala firmie załozonej przez Billa Gatesa i Paula Allena skupiać pod swoim dachem takie marki jak Wolfenstein, Doom czy Fallout. Ostatnio mówiło sie również o zakusach Microsoftu do zakupu Discorda, a zza oceanu dochodziły również słuchy o próbach zakupu Pinteresta, czy nawet TikToka. Ostatecznie z tych dwóch ostatnich nic jednak nie wyszło.