Wydrukuj tę stronę

W czasie pandemii Amazon potroił swoje przychody

Michał Miśko
Opublikowano
W czasie pandemii Amazon potroił swoje przychody

Amazon także odczuł efekty pandemii. Ale nie tak jakbyśmy się tego spodziewali.

Zgodnie z raportem finansowym za pierwszy kwartał tego roku Amazon potroił swoje przychody z 2,5 miliarda dolarów w 2020 roku do 8,1 miliarda dolarów w pierwszych tylko trzech miesiącach tego roku. Jednym z czynników, które miały wpłwy na taki wynik jest zwiększenie liczby użytkowników usługi Prime. Ta obecnie ma już 175 milionów użytkowników. W ciągu roku łączna długość streamowanych w Prime materiałów wzrosła o 70 procent.

Rosną także usługi chmurowe Amazona (Amazon Web Services), które przynoszą teraz rocznie przychody na poziomie 54 miliardów dolarów, to wzrost o 32 procent. Sprzedaż reklam również rośnie i to o pokaźne 77 procent. Specjaliści Amazona prognozują, że drugi kwartał może zamknąć się ponownie rekordową kwotą przychodów.

Jeff Bezos, który ogłosił niedawno, że po 27 latach ustąpi ze stanowiska CEO Amazona jest obecnie najbogatszym człowiekiem świata. Dzięki dobrej passie Amazona jego szacowany majatek przekroczył ponownie zawrotną kwotę 200 miliardów dolarów. Podobna sytuacja po raz pierwszy miała miejsce w sierpniu 2020 roku.

GEEKWEB - lekki blog technologiczno - rozrywkowy