Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Polska kupi od Turcji drony bojowe

Michał Miśko
Opublikowano
Polska kupi od Turcji drony bojowe
Bayraktar TB2

Polska będzie pierwszym krajem członkowskim NATO, ktore kupi od Turcji drony bojowe.

24 uzbrojone drony (Bayraktar TB2) kupi polska armia od Turcji. Polska będzie tym samym pierwszym krajem NATO, który kupi te bezzałogowcy od Turcji. Pierwsze sztuki uzbrojone z przeciwpancerne pociski mają trafić do naszego kraju już w przyszłym roku. Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak, powiedział dziś (22 maja), że wraz ze sprzętem Polska zakupi także związane z tym usługi logistyczne oraz szkolenia.

Kontrakt na drony zostanie podpisany w przyszłym tygodniu, w trakcie pobytu prezydenta Dudy w Turcji. Kraj ten został w ostatnim czasie czwartym państwem na świecie pod względem ilości produkowanych dronów. Drony, które trafią do Polski produkuje firma Baykar i trafiły już na Ukrainę, do Azerbejdżanu, Kataru i Libii. Prezydent Erdogan w marcu informował również, że zakupem zaintersowane są również Zjednoczone Emiraty Arabskie.

 

 

 technologia i rozrywka