Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Rusza Loteria Narodowego Programu Szczepień

Michał Miśko
Opublikowano
Rusza Loteria Narodowego Programu Szczepień
Loteria szczepionkowa

Od dziś rusza Loteria Narodowego Programu Szczepień, która, w założeniu, ma nieco pobudzić zainteresowanie szczepieniami przeciwko Covid-19. Na IKP można już rejestrować swoją chęć udziału.

Od 1 lipca do 30 września trwać będzie Loteria Narodowego Programu Szczepień. Mogą w niej wziąć udział wszystkie pełnoletnie osoby, które dokonały kompletnej procedury szczepienia przeciwko Covid-19 i zarejestrowały swój udział w loterii do ostatniego dnia września. Finałowe losowanie loterii odbędzie się 6 października.

Rejestracji do wzięcia udziału w loterii można dokonać za pomocą swojego Internetowego Konta Pacjenta lub poprzez infolinię 989. Zwycięzcy nagród w losowaniach zostaną poinformowani o wygranej w wiadomości SMS lub telefonicznie w terminie dwóch dni roboczych od momentu losowania. Do wiadomości SMS dołączony zostanie link, umożliwiający wypełnienie właściwego oświadczenia laureata w wersji elektronicznej. Już teraz ostrzegamy przed prawdopodobnymi oszustwami, które mogą wykorzystywać temat loterii.

Wyniki losowania dostępne będą również na stronie loterii pod adresem gov.pl/szczepimysie/loteria. Zwycięzcy nagród natychmiastowych również zostaną poinformowani przez SMS, a następnie otrzymają SMS z banku PKO BP zawierającą kod niezbędny do wypłaty nagrody z bankomatów należących do tego banku. Nagrodę będzie można również wypłacić w oddziale lub agencji banku PKO BP. A do wygrania codziennie będzie 200 (co pięćsetna osoba) lub 500 złotych (co dwutysięczna osoba). Losowania tygodniowe odbywać będą się od 14 lipca. Losowania miesięczny z kolei 4 sierpnia, 8 września oraz 6 października. 6 października nastąpi również losowanie finałowe w którym do wygrania jest dwa razy po milionie złotych oraz dwa samochody osobowe toyota C-HR. W losowaniach tygodniowych do wygrania będzie 60 nagród o wartości 50 tysięcy złotych oraz 720 hulajnóg elektrycznych. Co miesiąc na zarejestrowane osoby zaszczepione czekać będzie 6 nagród pieniężnych o wartości 100 tysięcy złotych oraz 6 samochodów osobowych Toyota Corolla.

Organizatorem loterii jest Totalizator Sportowy Sp. z o.o. Pełny regulamin i szczegóły akcji dostępne są na stronie gov.pl/szczepimysie/loteria.