Wydrukuj tę stronę

Rusza Loteria Narodowego Programu Szczepień

Michał Miśko
Opublikowano
Rusza Loteria Narodowego Programu Szczepień
Loteria szczepionkowa

Od dziś rusza Loteria Narodowego Programu Szczepień, która, w założeniu, ma nieco pobudzić zainteresowanie szczepieniami przeciwko Covid-19. Na IKP można już rejestrować swoją chęć udziału.

Od 1 lipca do 30 września trwać będzie Loteria Narodowego Programu Szczepień. Mogą w niej wziąć udział wszystkie pełnoletnie osoby, które dokonały kompletnej procedury szczepienia przeciwko Covid-19 i zarejestrowały swój udział w loterii do ostatniego dnia września. Finałowe losowanie loterii odbędzie się 6 października.

Rejestracji do wzięcia udziału w loterii można dokonać za pomocą swojego Internetowego Konta Pacjenta lub poprzez infolinię 989. Zwycięzcy nagród w losowaniach zostaną poinformowani o wygranej w wiadomości SMS lub telefonicznie w terminie dwóch dni roboczych od momentu losowania. Do wiadomości SMS dołączony zostanie link, umożliwiający wypełnienie właściwego oświadczenia laureata w wersji elektronicznej. Już teraz ostrzegamy przed prawdopodobnymi oszustwami, które mogą wykorzystywać temat loterii.

Wyniki losowania dostępne będą również na stronie loterii pod adresem gov.pl/szczepimysie/loteria. Zwycięzcy nagród natychmiastowych również zostaną poinformowani przez SMS, a następnie otrzymają SMS z banku PKO BP zawierającą kod niezbędny do wypłaty nagrody z bankomatów należących do tego banku. Nagrodę będzie można również wypłacić w oddziale lub agencji banku PKO BP. A do wygrania codziennie będzie 200 (co pięćsetna osoba) lub 500 złotych (co dwutysięczna osoba). Losowania tygodniowe odbywać będą się od 14 lipca. Losowania miesięczny z kolei 4 sierpnia, 8 września oraz 6 października. 6 października nastąpi również losowanie finałowe w którym do wygrania jest dwa razy po milionie złotych oraz dwa samochody osobowe toyota C-HR. W losowaniach tygodniowych do wygrania będzie 60 nagród o wartości 50 tysięcy złotych oraz 720 hulajnóg elektrycznych. Co miesiąc na zarejestrowane osoby zaszczepione czekać będzie 6 nagród pieniężnych o wartości 100 tysięcy złotych oraz 6 samochodów osobowych Toyota Corolla.

Organizatorem loterii jest Totalizator Sportowy Sp. z o.o. Pełny regulamin i szczegóły akcji dostępne są na stronie gov.pl/szczepimysie/loteria.

GEEKWEB - lekki blog technologiczno - rozrywkowy