Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

223654. Tyle złotych zebrano na wydanie książki Historia Amigi pixel po pixelu

Michał Miśko
Opublikowano
223654. Tyle złotych zebrano na wydanie książki Historia Amigi pixel po pixelu
Amiga

Ponad 220 tysięcy złotych zebrano w trakcie zbiórki na wydanie polskiej wersji książki Historia Amigii pixel po pixelu. 

Fani Amigi są niesamowicie. W trakcie zbiórki na wydanie polskiej wersji książki Historia Amigi pixel po pixelu wyczyszczono wszystkie możliwe progi. Zebrano ponad 220 tysięcy złotych. Każdy kto wsparł zbiórke na co najmniej 60 złotych we wrześniu otrzyma tyle dobra, że starczy pewnie do Świąt.

223 654. Dokładnie tyle złotówek zebrano. Oznacza to, że każdy wspierający za co najmniej 60 złotych otrzyma w przesyłce od wydawnictwa Idea Ahead otrzymuje książkę Historia Amigi pixel po pixelu w druku, płytę CD Amiga Impressions, tekturowy model Amigi 500 i zestaw akcesoriów, 108-stronnicowe wydanie specjalne Action Replay, drukowanie wydanie Amigi w Pixelu, specjalne wydanie magazynu Commodore&Amiga, pełne wersje najlepszych na świecie emulatorów wraz z oprogramowaniem Amiga Foprever 9 Plus Edition oraz C64 Forever 9, inspirowany amigowymi grafikami kalendarz na rok 2022, siedem kart pocztowych z amigowymi motywami, pełne archiwum magazynu Pixel w formacie pdf, specjalne wydanie magazynu Pixel z okazji 30-lecia Amigi w formacie pdf, a także, dodatkowo, imię i nazwisko lub też pseudonim wspierającego może znaleźć się w książce na stronach z podziękowaniami. O to wydawcy zapytają po zakończeniu akcji w specjalnej ankiecie. 

Przy wsparciu łącznym na kwotę 180 tysięcy złotych organizator zapewnił jeszcze przetłumaczony na język polski, zrekonstrowany, odtworzony i wydrukowany (łącznie 24 strony) jeden z katalogów produktowych niemieckiego oddziału Commodore z początku lat 90. Katalogi takie pojawiały się na targach komputerowych (również w Polsce, gdzie Commodore przez pewien czas wystawiał swoje produkty) w otoczeniu barwnych ulotek reklamowych ze zdjęciami i danymi technicznymi najpopularniejszych produktów – A500, A2000, A3000 i A600. Astronomiczna kwota 210 tysięcy złotych oznaczała udostępnienie wszystkim wspierającym na minimum 60 złotych archiwum magazynu PSX Extreme z ostatnich dwóch lat (numery 263 - 287 w wersji pdf). Dodatkowo również coś absolutnie unikalnego. Otrzymacie w druku zerowy numer magazynu PSX Extreme! Wspólnie cofniemy się w czasie o ćwierć wieku. Porozmawiamy ze Ścierą o prapoczątkach pisma, zrecenzujemy wybrane gry na Playstation z lat 1995 - 1996, które nie załapały się do pierwszych numerów PSX Extreme. Zalejemy Was retro-publicystyką, ciekawostkami i sami jeszcze nie wiemy czym (czyli będą niespodzianki!). Wszystko w oprawie graficznej i DTP nawiązującymi do stylu XX wieku! - pisze organizator zbiórki.

Dodatkowo na wspierających czeka jeszcze niespodzianka. Niestety nie na wszystkich. Jeden szczęśliwiec otrzyma bowiem przesyłkę z gotową do akcji Amigą 500 1.3 PAL z brytyjskim układem klawiatury, zamkniętą w kompletnym, kartonowym boksie ze styropianowymi wkładkami i kartonikiem na akcesoria - mysz z niemal niepościeranymi ślizgaczami - modulator TV polskiej produkcji - impulsowy zasilacz - rozszerzenie pamięci 0,5 MB, z przełącznikiem ukrytym pod klapką. 

Cóż to była za zbiórka. Rekord polskiego crowdfundingu w kategorii książki i komiksy.