Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Współtwórca dogecoina uważa, że wszystkie kryptowaluty to oszustwo

Michał Miśko
Opublikowano

Jackson Palmer, współtwórca dogecoina, uważa, że wszystkie kryptowaluty to oszustwo. To system, który pozwala bogatym wzbogacić się jeszcze bardziej.

Jackson Palmer, współtworca kryptowaluty dogecoin, który w zasadzie od 2019 roku był nieaktywny na Twitterze (swoje konto włączył w tryb prywatności) oświadczył niespodziewanie, już na otwartym kanale, że jego zdaniem wszystkie kryptowaluty to bazujące na oszustwie systemy, które pozwalają bogacić się już bogatym i niewiele różnią się od systemu z którym mieli walczyć.

 

Dochodzę do wniosku, że kryptowaluta jest z natury prawicową, hiperkapitalistyczną technologią stworzoną przede wszystkim w celu zwiększenia bogactwa swoich zwolenników poprzez połączenie unikania podatków, zmniejszonego nadzoru regulacyjnego i sztucznie wymuszanego niedoboru. Wykorzystanie finansowe niewątpliwie istniało przed kryptowalutą, ale kryptowaluta jest prawie celowo stworzona po to, aby uczynić ścieżkę spekulacji bardziej wydajną dla tych na szczycie i mniej zabezpieczoną dla słabszych, napisał na Twitterze.

To nie pierwszy raz, kiedy Palmer krytykuje rynek, który niegdyś sam współtworzył, ale odszedł z projektu w 2015 roku.

Cała ta dyskusja na temat potencjału inwestycyjnego w kryptowalutach jest martwiąca. Nie idzie to w tym kierunku dla którego technologia ta powstała. Mam wiele zaufania do załogi stojącej za tym oprogramowaniem, ale myślę, że wiele mówi o obecnym rynku kryptowalut to, że żeton z psim pyskiem w logo, który nie otrzymał żadnej aktualizacji oprogramowania od dwóch lat sięga miliardowej kapitalizacji, mówił serwisowi CoinDesk w 2018 roku.

Drugi współtwórca dogecoina, podpisujący się jako Mike, napisał, że tezy wysuwane przez jego kolegę są warte przemyślenia.

Dogecoin to kryptowaluta, która powstała w 2013 roku. Do roku 2014 radziła sobie jako tako po czym została niemal zapomniana. Potemprzyszedł jednak boom na kryptowaluty, których wycena rosła do historycznych rekordów, który dogecoin osiągnął w maju 2021 roku, tuż przed tym, jak rynek załamał się. Dogecoin po spadku wciąż ma jednak kapitalizację rynkową na poziomie 25 miliardów dolarów, co czyni z niego jedną z dziesięciu największych kryptowalut pod tym względem na obecnym rynku.