Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Pracujesz w Google? Musisz być zaszczepiony

Michał Miśko
Opublikowano
Pracujesz w Google? Musisz być zaszczepiony
Google

Pracownicy Google do biur wrócą najpewniej dopiero na jesieni. Jednak ci, którzy wrócą muszą być zaszczepieni.

Coraz bardziej agresywni antyszczepionkowcy i ludzie, którym nauka przeszkadza w funkcjonowaniu w społeczeństwie będą mieć nowego wroga. Będzie nim Google i prezes tej firmy, Sundar Pichai, który zapowiedział dziś, że pracownicy jednej z największych firm technologicznych świata do biur w USA wrócą najpewniej w październiku. A kiedy wrócą muszą być zaszczepieni.

Informację o tym, kiedy pracownicy Google'a wrócą do pracy w sposób stacjonarny prezes rozesłał dziś e-mailem. Przede wszystkim zwraca w nim uwagę na przedłużenie okresu, który ponad 13 tysięcy pracowników spędzi na pracy on-line oraz na to, że każdy pracownik powinien być zaszczepiony. W grudniu zeszłego roku Google zdecydowało o przedłużeniu pracy zdalnej do 1 września tego roku. Dziś okres ten przedłuzono ponownie, co najmniej do 18 października. W szczególnych przypadkach pracownicy będą mogli jednak uzyskać zgodę na pracę z domu.

W Stanach Zjednoczonych w pełni zaszczepionych jest obecnie jedynie nieco ponad 49 milionów osób. Szczepienia w USA wyraźnie zwolniły, a Stany w tej kategorii (w liczbach bezwzględnych) straciły czołową pozycję na świecie na rzecz Chin, Unii Europejskiej i Indii. Tymczasem we wszystkich 50 stanach USA wzrasta liczba przypadków zakażeń, głównie wśród społeczności osób niezaszczepionych. Dominującym wariantem zakażeń jest delta. Powrót do pracy stacjonarnej opóźniło dla swoich pracowników w ostatnim czasie również Apple. Kalifornia ogłosiła z kolei, że wszyscy pracownicy stanowi muszą okazać dowód szczepienia do 2 sierpnia. Prezydent Biden, najprawdopodobniej ogłosi również w czwartek taką konieczność dla pracowników federalnych.

Czy konieczność szczepienia przeciwko jakiejś chorobie to nowum? Nic podobnego. W Wielu krajach afrykańskich i krajach Ameryki Południowej trzeba przed przyjazdem przedstawić dowód szczepienia na żółtą febrę. W Stanach Zjednoczonych wielu pracodawców wymaga również szczepienia na grypę, a niektóre szkoły i uczelnie wyższe wymagają od kandydatów szczepień na poszczególne choroby.