Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Jak na wciąż toczącą się pandemię reaguję inni giganci technologiczni?

Michał Miśko
Opublikowano

Pracownicy Facebooka również będą musieli legitymować się dowodem szczepień, a do sklepu Apple wejdziesz tylko w maseczce.

Jeszcze wczoraj podawaliśmy, że pracownicy Google w Stanach Zjednoczonych do swoich biur wrócą najpewniej na jesieni. Będą też musieli udokumentować swoje zaszczepienie przeciwko Covid-19. Te same wymagania stosować będzie Facebook dla swoich amerykańskich zatrudnionych. Poinformował o tym wczoraj wiceprezeska firmy ds. zasobów ludzkich, Lori Goler. 

Kiedy otworzymy na powrót nasze biura bedziemy wymagać szczepień. Oczywiście te wytyczne będą dostosowane do lokalnej sytuacji i do tego czy ktoś np. nie może, z powodów medycznych, być zaszczepiony. Pracujemy ze speclaistami w tej sprawie, żeby powrót do biur był dla wszystkich komfortowy i bezpieczny, napisała.

Podobnie jak Google, Facebook zamierza wrócić do pracy stacjonarnej w październiku.

Apple z kolei poinformował swoich pracowników, że już od dziś (29 lipca), we wszystkich swoich sklepach na terenie USA wymagać będzie noszenia maseczki, zarówno od personelu, jak i klientów. Bez względu na to, czy ktoś jest zaszczepiony, czy też nie. Apple zrezygnował z wymagania maseczek w swoich punktach w czerwcu, ale sytuacja z rosnącą liczbą zakażeń i wariantem delta spowodowała, że do tych obostrzeń wrócono.

Pierwszym dużym hollywoodzkim studiem, który wdroży politykę szczepionkową jest również Netflix. Wszyscy członkowie produkcji pracujący w tzw. Strefie A, a także te osoby, które będą miały z nimi kontakt muszą być zaszczepione. Netflix przewiduje jedynie wyjątki w postaci wieku, a także uwarunkowań medycznych i religijnych. 

Liczba zakażeń we wszystkich 50 stanach USA wzrasta, głównie wśród społeczności osób niezaszczepionych. Dominującym wariantem zakażeń jest delta. Stan Kalifornia ogłosił, że wszyscy pracownicy stanowi muszą okazać dowód szczepienia do 2 sierpnia. Prezydent Biden, najprawdopodobniej ogłosi również w czwartek (29 lipca) taką konieczność dla pracowników federalnych.

aktualizacja, 29.07. godz. 13:40 - artykuł zaktualizowano o informację o Netflixie.