Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Square przejmie Afterpay

Michał Miśko
Opublikowano
Square przejmie Afterpay
Square

29 miliardów dolarów jest podobno na stolew transakcji przejęcia Afterpay przez Square. Byłaby to największe przejęcie w historii Australii.

Afterpay świadczy usługi tzw. kup teraz, zapłać później, czyli po prostu odroczonych płatności za nabyte dobra. I taki rodzaj płatności przypadł klientom do gustu, co widać na rosnącym rynku tych usług. Nad podobnym, ale własnym rozwiązaniem, myśli również Apple, które chce w niedługim czasie zaproponować usługę Apple Pay Later. Na rynku funkcjonują jeszcze podobne serwisy, jak Affirm i Klarna. 

Afterpay zmieni jednak właściciela. Za 29 miliardów dolarów, co będzie największą transakcją przejęcia w historii australijskich firm, Afterpay przejdzie w ręce Square, zarządzanej przez Jacka Dorseya, twórcę Twittera. Obie firmy ogłosiły przejęcie w niedzielę. Square i Afterpay mają wspólne cele. Budujemy nasze firmy, aby systemy finansowe były bardziej sprawiedliwe, dostępne i integracyjne. Afterpay zbudował markę właśnie w oparciu o takie same cele, napisano w oświadczeniu.

Afterpay załozone zostało w 2014 roku przez Nicka Molnara i Anthony'ego Eisena. Firma obsługuje obecnie 16 milionów klientów i blisko 100 tysięcy sprzedawców na całym świecie. Proces transakcji zakupu Afterpay przez Square ma zamknąć się ostatecznie do końca pierwszego kwartału przyszłego roku.