Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Restauracje, kina, teatry, czy siłownie. Wejście tylko z dowodem szczepienia

Michał Miśko
Opublikowano

Burmistrz Nowego Jorku ogłosił dziś nową politykę wg której osoby niezaszczepione nie będą mogły korzystać z różnych aktywności wewnątrz budynków.

Bill de Blasio, burmistrz Nowego Jorku, ogłosił dziś nowe prawo miejscowe według którego uczestnictwo w zajęciach na siłowni, czy wizyta w restauracji, będą wymagały okazania dowodu szczepienia. Nowe zasady zaczną obowiązywać w połowie września.

Program ogłoszony dziś przez władze Wielkiego Jabłka nosi nazwę Key to NYC Pass i jest w zasadzie kopią tego, co już ogłosiły władze Francji czy Włoch. W Polsce, chociaż podobne regulacje są brane pod uwagę, na razie władze nie poinformowały o takim rozwiązaniu. 

Amerykańskie - choć na razie jedynie w NY - rozwiązanie to oczywiście pochodna wciąż niekończącej się pandemii i znacznego wzrostu ilości zakażeń oraz dominacji wariantu delta koronawirusa, który pierwotnie zlokalizowano na terenie Indii, a który charakteryzuje się większą zakaźnością oraz, jak twierdzą naukowcy, także zjadliwością. 

W Stanach Zjednoczonych, o czym pisaliśmy wczoraj, osiągnięto poziom 70 procent zaszczepienia dorosłych Amerykanów przynajmniej jedną dawką szczepionki przeciwko Covid-19.