Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Google rozważało wykupienie Epic Games, żeby nie walczyć z nimi w sądzie

Michał Miśko
Opublikowano
Google rozważało wykupienie Epic Games, żeby nie walczyć z nimi w sądzie
Google

Spory prawne pomiedzy gigantycznymi firmami branży technologicznej przynoszą wiele ciekawych informacji.

Jednym z najgłośniejszych sporów prawnych w ostatnich miesiącach jest ten w którym Epic Games mierzy się z Apple. Jednak Epic, z Fortnitem w tle, toczy również bój na paragrafy z Google. Podobnie jak w przypadku Apple chodzi oczywiście o wycofanie Fortnite'a ze sklepu Play, po tym jak Epic znalazł sposób na ominięcie prowizji, które wpływały na konto Google z każdą jedną mikrotransakcją wykonaną przez graczy wewnątrz gry. Teraz na jaw wychodzą kolejne fakty, które mogą jeszcze przybliżyć, i tak już przecież znane praktyki monopolistyczne Google.

Epic twierdzi, że Google w pewnym momencie nazwało ich starania zarazą oraz uruchamiało wiele nowych projektów jedynie po to, żeby zaszkodzić rywalowi, w pewnym momencie rozważając nawet wykup w całości lub części Epic Games. Ze zgromadzonej dokumentacji wynika jednak, że pomysł nigdy nie wyszedł poza wewnętrzne rozważania. Najprawdopodobniej pomysł taki padł w 2018 roku, kiedy Epic zaczęło przygotowania do premiery Fortinite'a na urządzeniach z Androidem, poza oficjalnym sklepem Google Play. Google miało robić wszystko, aby uzytkownicy myśleli, że instalacja Fortnite poza oficjalnym sklepem jest niebezpieczna dla ich urządzeń.