Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Epic już złozył apelację

Michał Miśko
Opublikowano
Epic już złozył apelację
Epic vs. Apple

Po piątkowym orzeczeniu sądu w sprawie Epic kontra Apple, Epic zdążył już złożyć odwołanie. 

Po piątkowym orzeczeniu sądu Epic Games złożyło odwołanie do sądu wyższej instancji. Twórcy Fornite nie odpuszczają w oskarżeniach Apple o praktyki monopolowe i wykorzystywanie swojej pozycji na rynku.

I choć Apple, zdaniem sądu, nie ma prawa do blokowania innych systemów płatności wewnątrz aplikacji, które znajdują się w ich AppStorze to sąd nie dopatrzył się w przedstawionych przez Epic dowodach jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy to działanie mające charakter wykorzystywania swojej pozycji monopolistycznej. W piątkowym rozstrzygnięciu sąd nakazał również zapłaty na rzecz Apple przez Epic 30 procent kwoty, jaką firma zarobiła w okresie w którym wprowadzono własny system płatności w Fornite, za co Apple zdjęło sztandarowy produkt Epic ze swojego sklepu z aplikacjami.

Sąd orzekł również, że w przyszłości Apple nie może już blokować możliwości wprowadzenia alternatywnych systemów płatności w aplikacjach deweloperów, którzy swoje produkty mają dostępne w AppStore. Teraz sprawą zajmie się wyzsza instancja.