Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Goście specjalni Festiwalu Gier Pixel Heaven 2021 w Warszawie: Crispin i Grant Sinclair

Michał Miśko
Opublikowano
Goście specjalni Festiwalu Gier Pixel Heaven 2021 w Warszawie: Crispin i Grant Sinclair
Pixel Heaven 2021

Festiwal Gier Pixel Heaven 2021 swoją obecnością uświetnią osobiście dwaj Goście Specjalni. Do Warszawy przyjadą Crispin i Grant Sinclair – syn i kuzyn Sir Clive Sinclaira.

Na zbliżającym się wielkimi krokami Pixel Heaven 2021, które odbędzie się w dniach 8-10 października w Warszawskiej Szkole Filmowej i Kinie Elektronik gośćmi specjalnymi będą syn i kuzyn zmarłego niedawno, legendarnego twórcy ZX Spectrum, sir Clive'a Sinlaira - Crispin oraz Grant Sinclair.

Obaj wystąpią w sobotę 9 października o godzinie 15 w Kinie Elektronik w rozmowie o dokonaniach twórcy ZX Spectrum i jego dziedzictwie. To będzie pierwsze takie spotkanie i rozmowa z przedstawicielami najbliższej rodziny i jednocześnie współpracownikami Sir Clive'a po odejściu wybitnego, brytyjskiego wynalazcy i wizjonera. W ramach wydarzenia zorganizowana zostanie również specjalna przestrzeń pełna sprzętu i gadżetów związanych z produktami firm Sinclair Radionics i Sinclair Research. Sala zwana ZX Hall to miejsce, w którym będzie można usiąść, odpocząć i powspominać historię urządzeń Sinclaira. Znajdą się tam nie tylko oryginalne maszyny, ale także klony ZX Spectrum z całego świata, jak i różnego rodzaju pamiątki związane z komputerami Clive’a – literatura, dema, gry i filmy. 

Pixel Heaven

Pozostałe atrakcje związane z ZX-ami to m.in. prezentacja ColorClashForever, podczas której Marcin Rusinowski ze speccy.pl przedstawi postać Sinclaira, wieczorny pokaz filmu Micro Men (z polskimi napisami), dyskusja pod hasłem Klan ZX Spectrum (w roli prowadzącego – Bartek Kluska, a udział w dyskusji wezmą Marcin Borkowski, Adrian Chmielarz, Marcin M. Drews, Krystian Włosek i Robert Łapiński), pokaz najlepszych gier na ZX Spectrum oraz Speccy.pl Demoscene Night, które odbędzie się podczas afterparty (start 9 października 2021 o 20:30 w klubie Riviera Remont).

W sali ZX HALL będzie można złożyć podpis pod petycją o przyznanie imienia Sir Clive’a Sinclaira jednej z warszawskich ulic bądź skwerów. Pismo zostanie przekazane władzom Warszawy po zakończeniu Festiwalu Gier Pixel Heaven 2021.