Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Dziś rusza Pixel Heaven 2021. Zobacz dzisiejszy program

Michał Miśko
Opublikowano
Dziś rusza Pixel Heaven 2021. Zobacz dzisiejszy program
Pixel heaven 2021

Już dziś Pixel Heaven wraca na mapę warszawskich wydarzeń stacjonarnych. Zobacz, co przygotowali organizatorzy w pierwszym dniu imprezy.

Pixel Heaven edycja 2021 startuje już dziś, o godzinie 16:30, w warszawskim kinie Elektronik. Zacznie się od prelekcji pt. Polska Grafika Cyfrowa, którą poprowadzi Mikołaj Konopacki. W projekcie Polska Grafika Cyfrowa biorą udział uznani polscy twórcy posługujący się najnowszymi technologiami. Ma on za zadanie przybliżyć nowy nurt w sztuce, jakim jest malarstwo i grafika cyfrowa oraz zmienić wizerunek artystów komputerowych. Organizatorzy postawili sobie za cel, aby miarą twórcy posługującego się technikami komputerowymi był jego dorobek artystyczny i wystawowy.

Pixel Heaven 2021 program na piątek, 8 października

Godzinę później Marcin Rusinowski, FireYside, Hackroom122 i Speccy.pl zaproszą na Colorclashforever, czyli wspomnienie o fenomenie komputera i człowieka, którego nazwisko widnieje na nim, a który bez dwóch zdań skomputeryzował ogromną część Europy i nie tylko. Komputer, który doczekał się największej ilości klonów. Człowiek, który zaczynając od radioodbiornika i telewizora nie poprzestał na komputerach. Sir Clive Sinclair i jego elektroniczne dzieci.

O 18:30 przyjdzie czas na Apple i ich 45-letnią historię, którą przedstawi Jacek Łupina, właściciel Apple Muzeum Polska. O 19:15 z kolei przeniesiemy się w świat kaset VHS o których opowie Tomek Kreczmar. Technologia VHS pozwoliła fanom SF&F w Polsce poznać największe filmowe hity gatunku. Oglądane w fatalnej jakości, bez szans na rozkoszowanie się obrazem czy dźwiękiem. Na VHS-ach oglądaliśmy filmy wspaniałe i żenujące. Zachwycaliśmy się dziełami przełomowymi i odkrywaliśmy niespodziewane cudeńka. Czy teraz warto cofnąć się w czasie i obejrzeć fantastyczne hity satelity sprzed dekad? Czy wystarczy sama nostalgia, by wysiedzieć przy nich, gdy jakość jest jak żyleta?

O godzinie 20 organizatorzy zaproszą na pokaz filmu Gra o wszystko. To pilot serialu mockumentalnego Siostry czasu, którego bohaterki i bohaterowie tropić będą dziwne historie, paranormalne zjawiska i teorie spiskowe. W pierwszym odcinku poznajemy na poły fikcyjną historię najstarszego polskiego pinballa. Urządzenie to skrywa wiele tajemnic, podobno kiedyś służyło do przewidywania przyszłości, a w czasie II Wojny Światowej walczyły o niego tajne służby wielu państw.

Pierwszy dzień festiwalu Pixel Heaven zakończy się pokazem filmu Micro Men (start o godzinie 21). To film o brytyjskim boomie na komputery domowe na początku lat 80. XX wieku. Legendarny wynalazca Clive Sinclair walczy z byłym pracownikiem Chrisem Curry, założycielem Acorn Computers, o dominację na raczkującym rynku. Rywalizacja osiąga punkt kulminacyjny, gdy BBC ogłasza swój projekt Computer Literacy Project, którego deklarowanym celem jest wprowadzenie mikrokomputerów do każdej szkoły w Wielkiej Brytanii. Gdy Acorn wygrywa kontrakt, Sinclair się wścieka i postanawia pokonać BBC Micro swoim komputerem, którym jest ZX Spectrum. Komputery domowe zdobywają w wielkim stylu rynek Wielkiej Brytanii, ale czy kraj jest wystarczająco duży dla obu wybitnych konstruktorów?

Pixel Heaven 2021

Redakcja Geekweba pojawi się na Pixel Heaven, a relację z tego bedziecie mogli śledzić na naszym Instagramie (tak, Instagrama też mamy) oraz oczywiście na naszym portalu. Do zobaczenia na pixel Heaven!

Organizatorem Festiwalu Gier Pixel Heaven 2021 jest wydawca magazynów Pixel i PSX Extreme oraz bloga pixelpost.pl. Więcej informacji o wydarzeniu oraz bilety do nabycia na stronie pixelheavenfest.com.