Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Bigtech mocno rośnie. Kwartalne wyniki lepsze od oczekiwanych

Michał Miśko
Opublikowano

Kwartalne wyniki takich firm jak Alphabet, Microsoft czy AMD pokazują, że pandemia służy bigtechowi. Wyniki finansowe tych firm za ostatnie trzy miesiące są lepsze od oczekiwanych.

Wyniki finansowe trzeciego kwartału, przedstawione przez firmę AMD, są lepsze od tych, jakich oczekiwali eksperci. Firma przyniosła 4,31 miliardów dolarów przychodów przy oczekiwaniach na poziomie 4,12. To 54-procentowy wzrost rok do roku. W ostatnim kwartale roku AMD przewiduje przychody nawet na poziomie 4,5 miliarda dolarów. Advance Micro Devices to firma, która najwięcej zyskuje na toczacej sie pandemii i związanych z nią niedoborów na rynku elektroniki. W segmencie procesorów graficznych i komputerowych AMD zanotowało roczny wzrost przychodów na poziomie 44 procent. Amerykańska firma poinformowała również, że w trakcie trzeciego kwartału odkupiła z rynku akcje za 750 milionów dolarów, których cena w ciągu wzrosła o ok. 30 procent.

Nie gorzej radzi sobie Microsoft, który rok do roku urósł w przychodach o 22 procent. To najszybszy wzrost jaki zanotowała firma z Redmond od 2018 roku. Tylko w trzeciej kwarcie Microsoft zanotował wzrost o 21 procent i zanotował 20,5 miliardów dochodu, a to oznacza jego wzrost aż o 48 procent. Podobnie jak AMD firma kierowana przez Satya Nadellę prognozuje dalsze wzrosty przychodu na ostatni kwartał tego roku i mają one wynieść od 50 do 51 miliardów.

Oczekiwania ekspertów przerósł również raport przedstawiony przez Alphabet, czyli spółkę matkę Google. Przychody z rynku reklam giganta wzrosły o 43 procent i wynisoły 53,13 miliarda dolarów. Dla porównania ten sam okres w roku ubiegłym to wynik na poziomie 37,1 miliarda dolarów. Sam YouTube rok do roku zanotował wynik lepszy o ponad 2 miliardy dolarów, rosnąc z poziomu 5,04 miliarda do 7,21 miliarda dolarów.