Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Obecnie to Microsoft jest najwyżej wycenianą firmą świata

Michał Miśko
Opublikowano
Obecnie to Microsoft jest najwyżej wycenianą firmą świata
Microsoft

W wyniku spadku ceny akcji Apple to Microsoft jest obecnie najwyżej wycenianą firmą na świecie. 

Czwarty kwartał fiskalny roku nie był łaskawy dla Apple, które zmaga się z kłopotami w dostawach komponentów, co z kolei przyczyniło się do wyników finansowych poniżej oczekiwań. A te przełożyły się na giełdę, gdzie cena akcji firmy z Cupertino spada. Tymczasem nieznaczny, bo o 0,7 procenta, wzrost cen akcji Microsoftu spowodował, że na szczycie rankingu najwyżej wycenianych firm świata doszło do przetasowania. Obecnie to kolos z Redmond z wartością rynkową 2,46 biliona jest numerem jeden. Apple spadł na pozycję drugą z wyceną na poziomie 2,41 biliona.

Tylko w tym roku akcje Microsoftu zdrożały o 45 procent. Ma to związek ze zwiększinym popytem na usługi chmurowe w czasie trwającej wciąż pandemii. Cena akcji Apple w tym roku również rosła, ale znacznie wolnie i zanotowała jedynie 15-sto procentowy wzrost. Apple przeskoczyło Microsoft w wyścigu o najwyżej wycenianą firmę świata w połowie 2020 roku, żeby teraz, przynajmniej na razie, ponownie stracić ten tytuł na rzecz firmy kierowanej przez Satya Nadellę.

Microsoft ma nadzieję na silne, finansowe zakończenie roku, ale także firmie ze stanu Waszyngton doskwierają problemy związane z obniżonym poziomem dostaw. Odbijają się one na produkcji laptopów z linii Surface oraz konsolach nowej generacji - Xboxach Series X i S.