Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Od jutra wszyscy Polacy będą mogli zaszczepić sie przeciwko grypie

Michał Miśko
Opublikowano
Od jutra wszyscy Polacy będą mogli zaszczepić sie przeciwko grypie
Szczepienia przeciwko grypie

Od jutra każdy dorosły Polak będzie mógł zaszczepić się przeciwko grypie, poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Szczepienia będą odbywac się niezależnie od tych na Covid-19, w 3 tysiącach punktów na terenie kraju.

Ze względu na nadwyżki szczepionek przeciwko grypie Ministerstwo Zdrowia postanowiło otworzyć możliwość szczepienia dla wszystkich dorosłych Polaków. Zaszczepić się przeciwko grypie będzie można w trzech tysiącach punktów na terenie kraju, które działać będą niezależnie od punktów szczepień przeciwko Covid-19.

Sezon grypowy zaczął się w październiku i zbiegł się z kolejną falą wzrostu zakażeń koronawirusem, dlatego zdecydowaliśmy, że każdy dorosły będzie mógł zadbać dodatkowo o swoje zdrowie, wystarczy, że zgłosi się na szczepienie do wybranego punktu szczepień - wskazuje minister zdrowia.

Mapa punktów szczepień przeciwko grypie znajduje się na stronie Ministerstwa Zdrowia. Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnego szczepienia, nie muszą mieć recepty na szczepionkę. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień i umówią termin. Przed szczepieniem należy wypełnić oświadczenie (dostępne jest tutaj), a następnie udać się na wizytę do lekarza kwalifikującego do zabiegu.