Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Eric Chachi gościem Pixel Heaven 2022

Michał Miśko
Opublikowano
Eric Chachi gościem Pixel Heaven 2022
Screen z gry Another World

Zbliża się 10. edycja Festiwalu Gier Pixel Heaven 2022, która odbędzie się w weekend 10 – 12 czerwca w postindustrialnych przestrzeniach Zajezdni Autobusowej przy ul. Włościańskiej 52 w Warszawie.

Jednym z gości spejcalnych jubileuszowej edycji Festiwalu Pixel Heaven 2022, który odbędzie się będzie w weekend 10–12 czerwca w postindustrialnych przestrzeniach Zajezdni Autobusowej przy ul. Włościańskiej 52 w Warszawie będzie Éric Chahi, przedstawiciel absolutnego światowego topu wśród twórców gier wideo w całej ich historii.

Éric zasłynął przede wszystkim samodzielnym stworzeniem gry Another World. Tytuł, który ukazał się na Amidze w roku 1991 był nowatorski w wielu aspektach. Ikoniczne intro, sama rozgrywka i zakończenie tworzą spójną historię, wektorowa grafika została wykonana przy wykorzystaniu techniki rotoskopowania, bohater pozbawiony był paska życia czy energii, nie było licznika punktów, a w przygodzie towarzyszyła mu postać kierowana przez komputer.

Rozmowa z Ericiem Chachi odbędzie się w sobotę, 11 czerwca, na scenie głównej Festiwalu. Do czerwca podawać będziemy wszystkie najważniejsze informacje o tegorocznym, dziesiątym Pixel Heaven.

 

 technologia i rozrywka